Současná generace vozů CTS-V se pomalu a jistě loučí a bude nahrazena novou řadou. Prémiová divize General Motors se tedy rozhodla s touto řadou svých výkonných modelů rozloučit stylově, a to vydáním speciální edice dvoudveřového kupé tohoto Cadillacu. Cadillac novou řadu modelů CTS představil minulý rok a to v podobě modelu CTS sedan.

Jeho sestry, modely CTS Coupe a CTS Sport Wagon, se zatím modernizace nedočkaly. A stejná situace je i u ostré řady modelů CTS-V. GM však upozorňuje na blížící se změnu tohoto stavu a to právě vydáním modelu Cadilac CTS-V Coupe Special Edition.
Ta by se měla na trhu objevit v roce 2015, a stejně jako standardní CTS-V, bude mít pod kapotou 6,2 litrový vidlicový osmiválec, který je přeplňovaný kompresorem a dosahuje výkonu 415 kW. Točivý moment je u tohoto monstra 747 Nm a spolupracuje se šestistupňovou automatickou či manuální převodovkou.

2
Změny u tohoto vozu jsou tedy hlavně estetické. Na karoserii můžeme pozorovat změny v nabídce laků, které se omezily na tři barvy: Crystal White, Phantom Gray a Diamond Black. Další změny nastaly u tmavé mřížky chladiče, grafitových disků kol a červeně lakovaných třmenů brzd. Nejvíce změn však můžeme nalézt v interiéru.

3

Zde nalezneme sportovní sedadla Recaro potažené černou kůží a prošívané černou nití, semišem obšitý volant, společně s hlavicí řadicí páky. Automobil má kovové pedály a jeho palubní deska, středový tunel a výplně dveří, jsou obloženy tmavým dřevem.
Celkově by mělo světlo světa spatřit jen 500 zástupců této edice a jejich výroba by se měla rozběhnout letos v létě.

4

Na trh by pak měly dorazit v roce 2015 a jejich cena by měla začínat na téměř jednom a půl milionu korun. Samotné GM tuto edici označuje jako předskokana nové generace těchto ostrých vozů, jejichž odhalení bychom měli očekávat na lednovém autosalonu v Detroitu.

5