Mitsubishi EVO se nejspíše opět bude prohánět po silnicích a bude dokazovat svou sílu. Kdo by však čekal další sedan je na omylu, tentokrát toto přízvisko dostane výkonné SUV.
Zatímco v minulých desetiletích vládly automobilovému světu sedanu, dnes jak se zdá pomalu dosedají na trůn vozy typu SUV. Takovým malým důkazem tohoto fenoménu je i rozhodnutí společnosti Mitsubishi o vložení pojmenování EVO do jména jednoho z výkonných SUV.

mila20_5620a2ec81d2a

Zatímco rychlý sedan Mitsubishi Lancer EVO to má již na dobro spočítané a žádného nečekaného pokračovatele se zcela jistě nedočkáme, pojmenování EVO by přeci jen mělo díky prozatím neznámému SUV zůstat a vést pomyslnou tradici sportovních vozů Mitsubishi dál.

mila41_5620a2ef1762a

Mělo by jednat o hybridní SUV, které bude spadat do třídy sportovně laděných zástupců této funkční kategorie. Japonská značka chce rozvíjet své technologie také co se táče výkonu a to se dotkne i technologie PHEV. To tedy znamená, že se ostrá varianta Evolution ukáže i na SUV, které by mělo být nástupcem ASX. Jeho příchodu bychom se snad dokonce měli dočkat již během příštího roku. Jakousi malou ochutnávku však automobilka přinesla již na autosalonu v Ženevě v podobě konceptu XR-PHEV II.

Mitsubishi-XR-PHEV-II-concept-203-876x535

Pro některé je toto činění doslova urážkou takové legendy, jakou je Lancer Evolution, který byl vyráběn od roku 1993 a který po deseti letech svého působení opouští svět automobilového průmyslu. Automobil nabízel dvoulitrový turbomotor v kombinaci s pohonem všech čtyř kol a dodával taková zážitek z jízdy, že jste si připadali jak skutečný závodník.

mila40_5620a2eee919c

To že se Mitsubishi rozhodlo výrobu automobilu ukončit, bylo poměrně překvapivé, protože prodejní čísla nebyla vůbec špatná a to samé platilo i pro největšího konkurenta Subaru WRX STI. O takovéto vozy tedy zájem byl. Podniková ekonomika však bohužel promluvila jinak a tak se nám začíná, benzínem prosycená, éra sportovních vozů pro všechny, ztrácet kdesi v nedohlednu.