O konci legendy jménem Mitsubishi Lancer Evo jsme vás již před nějakou dobou informovali. Výroba tohoto legendárního vozu, který je ověnčen nesčetným množstvím titulů, kromě mistra světa ve světové Rallye, končí s desátou řadou.

Konec přijde v červnu tohoto roku v podobě černočerného speciálu s příznačným názvem Finál. Vůz se představí na tokijském autosalónu, kde bude ještě nést přízvisko koncept. Podoba vozu je tedy s největší pravděpodobností náznak toho, jak desátá evoluce bude vypadat. Kolik toho tedy na produkční verzi zůstane, ukáží jen další dny.

lancer-evo-x

Celý sedan je černý, karoserie je pokryta matným lakem a křídlo a střecha jsou zase pokryty lakem lesklým. Přední maska je ještě ověnčena trochou chromu, což vozu opravdu sluší. Kola HGS, která jsou také černě lakovaná, jsou důkazem toho, že největších změn se vůz dočkal pod kapotou. Zde se ukrývá čtyřválcový zážehový dvoulitr DOHC se šestnácti ventily, který dostal turbodmychadlo také od společnosti HGS, která se postarala i o komponenty nastavitelného podvozku.

acp15

Motor se těší z úplně přepracovaného softwaru řídící jednotky, přepracovaného sání i chlazení. Z toho vyplývá, že k dispozici bude určitě více jak 217 kW jako výchozí GRS. Výkon vozu vzrostl o dalších 185 koní, na 335 kW. O jízdní zážitky určitě nebude nouze i přesto, že vůz nabízí pouze pětistupňový manuál, která přenáší sílu motoru na obě nápravy.

Mitsubishi Lancer Evolution X FQ-400 Interior

Vůz bude vystaven v japonské Čibě, na tuningovém autosalónu. Cenu si zatím netroufáme odhadnout, ale již se velice těšíme na další zprávy o tomto vozu.