Mezinárodní fond soukromého kapitálu Abris převezme 95% ve skupině autobazarů AAA Auto Group za 220 milionů eur, v přepočtu tedy za více než šest miliard korun.

Smlouvy stvrzující tento nákup již byly podepsány a prodej povolil také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nyní celý obchod čeká na schválení antimonopolních úřadu na Ukrajině, na Slovensku a v Rusku. Verdikt tohoto posuzování a schvalování by měl být znám do několika týdnů.

Personální, a ani změny obchodního modelu, které nebyly předem nahlášeny, nejsou známy. Celý prodej se vyřizoval po dobu dvou let.

Abris by rád získal 100% akciový podíl a proto vyzývá menší akcionáře k prodeji svých akcií, což mohou učinit do konce tohoto roku. Menší akcionáři tyto akcie získali v rámci burz v Budapešti a Praze.
Nový investor plánuje pokračovat v expanzi autobazarů AAA napříč Evropou. Jako první země, kam má AAA momentálně mířeno je Rumunsko a Polsko, kam by se AAA mohlo dostat mezi lety 2015-2017.
Anthony Denny, který byl vlastníkem 81,4% podílu na akciích a zároveň zakladatelem AAA Auto, prodal celý tento podíl a byl společností Abris požádán o uchopení funkce strategického poradce společnosti.
AAA Auto momentálně provozuje 34 poboček v Česku, na Slovensku, v Rusku a Maďarsku. Její momentální odbyt ojetých automobilů činí 5 603 kusů ročně.

Abris je předním nezávislým fondem soukromého kapitálu, který investuje do středně velkých společností po celé Evropě. Vlastní tak společnosti v Rumunsku, Polsku či Maďarsku.