Ačkoliv se nástupce skvělého Gallarda prodává pouhých deset měsíců, již 3 000 kusů si našlo nového majitele. Pokud porovnáme exklusivitu a cenu tohoto vozu s počtem prodaných kusů, jsou ony tři tisíce opravdovým úspěchem.
Tento nový model má potenciálně velmi vysokou šanci na předčení rekordu svého předchůdce, kterého se vyrobilo 14 022 kusů a jednalo se tak o nejúspěšnější vůz od Lamborghini. A vzhledem k tomu, že minulý rok prodalo Lamborghini “jen“ 2 212 automobilů, mohlo by se jednat také o velmi příjemného pomocníka v prodejích. Díky němu by totiž mohlo Lamborghini zaútočit na svůj rekord z roku 2008, kdy prodalo 2 430 vozů, tedy nejvíce za jediný rok v celé své historii. Nové Baby Lambo by však mohlo pomoci prodeje vyhoupnout až na magickou hranici 3 600 kusů.

05_543ee3ab620f0

Nejvíce Huracánů se momentálně prohání po USA, odkud pochází minimálně jedna třetina všech majitelů tohoto skvostného vozu. U nás byly doposud registrovány tři tyto modely. A jelikož cítí Lamborghini opravdový úspěch, rozjela svou výrobu tohoto modelu na plné obrátky. Továrna v Saint Agatě vyprodukuje za jediný den třináct modelů tohoto vozu. A i kdyby se mohla produkce zdát dosti malá, Lamborghini hlásí, že se jedná o pětinu účinnější systém než u předchůdce.

13_543ee3acc9940

Model je prozatím nabízen jen v jediném provedení kupé. Nedávno však bylo oznámeno, že na trh brzy zamíří i další provedení, mezi kterými zajisté nebude chybět otevřený Spyder a odlehčený model, který se zřejmě bude jmenovat Superleggera a mohla by dorazit také verze pouze s pohone m zadních kol, tak jako tomu bylo u Gallarda.

01_543ee3aae0c47