Bugatti Veyron již od své premiéry velmi výrazně čeřil motoristické vody, hlavně díky svému statusu nejrychlejšího sériově vyráběného vozu planety. Jeho vrcholná éra je však ta tam a Bugatti si pro nás připravuje další lahůdku, která by měla svého předchůdce předčit.

Nový vůz by měl nést název Chiron. A jaké cíle si automobilka Bugatti stanovila? Vůz by si měl udržet osmilitrový šestnáctiválec do W, který však bude přeplňovaný, o což by se měla postarat dvě elektrická turba, což se projeví na jeho odezvě a řiditelnosti. V takové konfiguraci by měl jít naladit snad téměř každý výkon, ale u Chironu by měl být elektronicky omezen na neuvěřitelných 1500 koní, tedy 1103 kW výkonu, přičemž točivý moment bude dosahovat hodnoty až 1500 N.m.

620_5489b856d0273

Maximální rychlost, kterou bude Chiron schopen vyvinout by mělo být až 465 km/h, přičemž rychloměr by měl být schopen nás informovat až o 500 km/h. Zrychlení z nuly na sto by mělo jít pod magickou hranici 2,5 sekundy. Samozřejmostí je pohon všech kol, na která se bude síla motoru přenášet skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

bugatti chiron

Vůz nabídne mnoho specialit, jako jsou aktivní aerodynamické prvky, keramické brzdy a mnoho dalšího, což poskytne Chironu velmi dobrý základ pro to být lepší než Veyron. Sám Chiron bude obsahovat 92% nových dílů, co se designu týče.

Bugatti-Chiron-Back-View

První ochutnávky tohoto šampiona přijdou koncem příštího roku a jeho kompletní odhalení je plánováno na konec roku 2016. Pro nedočkavce si Bugatti připravuje ještě poslední speciál odvozený od Veyronu, který by měl nést přídomek Speedster. Těchto vozů by měla vzniknout jen opravdu velmi malá série.