Jak asi bude vypadat supersport se vzpínajícím se koníkem na přídi? Tak přesně takovou otázku s vzalo do hlavy Ferrari a rozhodlo se, že na ní najde odpověď. Tím, kdo odpovídá, jsou studenti designových škol, kterých bylo původně 50, a nyní zbyly jen 4 z nich se svými finálními návrhy.

Ferrari a soutěže pro mladé návrháře, to je jako hledání zlaté žíly. Tato příležitost se objevuje nepravidelně, ale pokud to vyjde, vítěz si poměrně jednoduše otevře dveře do opravdu velkého světa navrhování automobilů na té nejvyšší úrovni. Poslední ročníky se konaly v letech 2002 a 2012.

Letošního ročníku se účastnila zhruba padesátka škol z celého světa, které se utkaly se svými nejlepšími návrhy. Z celého klání vyšli vítězně detroitská College for Creative Studies, jihokorejská Hongik Univerzity ze Soulu, německá Hochschule z Pforzheimu a francouzská ISD-Rubika, která sídlí ve Valenciennes. Každá z těchto škol dostala za úkol vytvořit trojici designových návrhů, na které měli čas od října roku 2014.

A úkol? Celkem jednoduchý. Vytvořit supersport, který budeme vídat na silnicích v roce 2040, přičemž byl designérům do rukou vložen největší a zároveň nejsložitější nástroj, a to absolutní svoboda a volné ruce. Výsledky návrhů jsou různorodé. Některé z nich připomínají vesmírné koráby, jiné z nich zase formule s kapotou. Některé návrhy kombinují nejrůznější barevné kreace, přes grafitově černé, stříbrné, až po klasicky rudé, nebo kombinace všech těchto barev dohromady.

Je jasné, že žádný z těchto návrhů neopustil obrazovky počítače, ovšem můžeme na nich skvěle pozorovat, co nám možná přinese budoucnost sportovních vozů, a jakým směrem se bude ubírat jejich designová stránka. Překvapivě se u žádného z vozů neobjevuje ani žlutá, ani tmavě modrá barva, které Ferrari tak moc sluší.