Obliba hybridů není v našich luzích a hájích nikterak markantní a doposud bylo zakoupeno asi jen 400 kusů vozidel s alternativním pohonem. Tuto situaci se však rozhodl změnit tuzemský gigant jménem Škoda.

O hybridních pohonech od Škodovky se mluvilo již v souvislosti s novou škodou Superb. Dodnes však nebylo příliš jasné, zdali se této novinky v rámci automobilky Škoda dočkáme či nikoliv. Nyní je však všem spekulacím konec.

Nové zprávy uvádí, že bychom se měli vozů s okřídleným šípem na kapotě a hybridním motorem pod ní, dočkat již v roce 2016. Prvním zástupcem těchto automobilů má být skutečně Superb, avšak nedlouho po jeho premiéře se dočkáme také hybridní Octavie.

Svůj záměr automobilka nepřímo prozradila v žádosti o stavební povolení v rámci jedné ze svých hal, kdy uvedla, že úpravy haly a i okolní infrastruktury budou prováděny v souvislosti s výrobou elektromobilů. Podle mluvčího společnosti Škoda zatím žádné jasné rozhodnutí nepadlo, avšak automobilka chce být v rámci dlouhodobých investic, připravena na nejrůznější varianty výroby.

V žádosti jsou sice uvedeny pouze elektromobily, avšak je jasné že se bude jednat o Plug-in hybridy, tedy kombinaci spalovacího agregátu s elektromotorem, který bude možno dobíjet z klasické elektrické zásuvky.
Pokud se skutečně potvrdí nejpravděpodobnější odhady, měla by být oním spalovacím agregátem zážehová čtrnáctistovka TSI o výkonu 115 kW a výstupní výkon by měl přesáhnout hranici 200 koní. Toto ústrojí by mělo být s velkou pravděpodobností použito jak u Superbu, tak i u Octavie.

Zdali se hybridy od Škodovky uchytí i v tuzemsku je velkou neznámou. Zcela jistě však víme, že nějaký ten pátek zabere, než se naučíme důvěřovat hybridním motorům.