Včera 29. prosince 2013 dopoledne nezvládl Michael Schumacher lyžování v náročném terénu a utrpěl vážné zranění hlavy. Nehoda se stala ve francouzské částí Alp, konkrétně v resortu Méribelu, kde má Michael Schumacher vlastní horskou chatu.

Po nehodě byl ošetřen pracovníky horské služby a byl přivolán vrtulník, kterýho přepravil do nemocnice Moutiers a poté do Grenoblu. Již během dopravy do nemocnice upadl do kómatu a po příjezdu byl nutný převoz na sál a operace, jelikož bylo objeveno krvácení do mozku. Po úspěšné operací nadále zůstavá v bezvědomí a jeho stav je i nadále kritický.

Kromě  detailů o jeho stavu, víme i co se stalo. K nehodě se totiž vyjádřil se totiž i provozovatel areálu, kde došlo k neštěstí. „Při jízdě mimo upravenou sjezdovku podle svých slov narazil do skály. Měl helmu,“ poznamenal Christophe Gernignon-Lecomte, ředitel areálu v Méribelu.

V nemocnici mu dělá společnost nejen jeho manželka Corinna a děti, ale i jeho dobří přátelé – bývalý šéf Mercedesu  Ross Brawn a  Jean Todt, současný prezident FIA.

„Držíme Ti palce a přejeme ať se rychle uzdravíš!“ redakce milujirizeni.cz

 

Schumacherovy rekordy v F1

Pojďme se podívat co dokázal Michael Schumacher ve formuli 1:

Tituly mistra světa: 7 | 1994, 1995, 2000 – 2004

Série titulů: 5 | 2000 – 2004

Vítězství v závodě: 91

Vítězství v jedné Grand Prix: 8

Počet kol ve vedení závodu: 4 741

Pole position: 68

První řada na startu: 115

Nejrychlejší kola: 78

Body: 1 566