Velice oblíbený model Evoque se příští rok dočká své třetí karoseriové varianty. Land Rover nechce nechat nic náhodě a rozhodl se, že i tato varianty musí zvládnout Nordschleife v přijatelném čase. Novou verzí bude již dlouho očekávaný kabriolet, jehož koncept se objevil již na autosalonu v Ženevě, před třemi lety. Tehdy stál na základech nového modelu Evoque a tuto kompozici si sebou vzal ve vývoji i dál. Automobilka totiž nyní finalizuje poslední testování prototypu, před uvedením do sériové výroby a už teď je jasné, že nové kabrio od Land Roveru bude vycházet právě z modelu Evoque.

73352125483376801

Kabriolet, a ještě navíc ve verzi sportovnějšího SUV, bychom zcela jistě viděli kdesi na pláži, popřípadě v hornatějším přímořském terénu. Ovšem v Anglii si usmysleli, že vůz by měl být schopen zdolávat nejen hrady z písku na plážích, ale v přijatelném čase zajet i Norschleife na Nürburgringu. Při testování na této dráze ladily finální úpravy podvozku a konstrukci plátěné střechy, aby odolala opravdu každému náporu, kterému by jí mohl řidič vystavit.

stažený soubor

Zdali je takovýto test pravdu nutný, nevíme. Ovšem pohled na crossover bez střechy, který se snaží lámat rychlostní rekordy na tomto okruhu působí poměrně vtipně a netradičně. Nicméně jak se zdá, model obstál a my se již teď můžeme těšit na stylovou novinku, která bude již brzy brázdit silnice. I přesto, že vůz zvládne i závodní okruh, lze předpokládat, že ony silnice budou přeci jen v přímořských letoviscích a z Evoque Cabrio se stane skvělý stylový doplněk, každého mladého řidiče, který na něj bude mít dostatek finančních zdrojů.

Evoque-Cabrio-1

O technických detailech toho moc nevíme, ale lze se domnívat, že si převezme veškeré technické parametry od svého základního modelu společně s nabídkou motorových verzí, což je velice zajímavá zpráva, protože vozítko to nebude líne.