Nissan Juke se nám ve své ostré verzi již představil. Jednalo se však o první verzi tohoto vozu, a jelikož je tempo doby neúprosné, bylo potřeba, aby byla vyostřena i nová verze tohoto poměrně populárního městského SUV od japonské automobilky Nissan.
Nissan Juke si již od své první verze vydobyl u zákazníků poměrně dost velkou oblibu. I v tuzemsku se toto kompaktní městské SUV hojně rozšířilo. Nissan si je úspěchu svého modelu vědom, a tak již v minulosti pro zákazníky přichystalo lahůdku v podobě ostré verze Juku.

nissan-juke-nismo-xl

O veškeré sportovní verze modelů se u Nissanu stará divize Nismo, jejíž jméno se také v názvech upravených modelů objevuje. A jinak tomu nebylo ani u první verze Nissanu Juku-R Nismo. Ovšem čas o nějaký ten pátek zase postoupil, a na světě je nová verze Juku, které jde srdnatě v stopách svého staršího předchůdce. To byl opět signál pro Nismo, aby si vzali do parády i tuto verzi a jejich výsledek se nám nyní konečně předvádí, alespoň na jediné ukázkové fotografii.

niju10_557a9c4fd6fdf

Novinka je evolucí starého Juku-R, který v sobě kombinoval prvky městského crossoveru a techniku super rychlého modelu GT-R. Vůz měl původně sloužit především k propagaci nejen divize Nismo, ale celkově k propagaci Nissanu. Vzniklo asi 20 kusů, který si rozebrali sběratelé z celého světa. Ovšem vůz vzbudil takový zájem, že na něj okamžitě navázal model Juke Nismo RS, který byl již sériově vyráběný, ale zároveň i mnohem, více konvenčnější.

2013 Nissan JUKE NISMO

Nový vůz od společnosti Nismo by měl navázat právě na model RS. Mělo by se tak jednat o sportovní Crossover, který samozřejmě ponese charakteristický design divize Nismo, tedy bílou barvu karoserie s červenými detaily. O sportovní vzhled se postará ostře řezaný přední nárazník. A o jeho tepovou frekvenci se postará motor z modelu GT-R naladěný na výkon až 400 koní.

Nissan-Juke-NISMO-5