To že jsou SUV vozy posledních několika let, musí být jasné kde komu. Potkáváme je na silnicích, mají je v nabídce snad již všechny automobilky a i média jsou plná reklam na ně. Tato SUV horečka zasáhla i značky, od kterých jsme vždy dostávali spíše značně přízemní a extrémně rychlé vozy. Mezi ně patří i automobilka Maserati. Maserati by nám mělo co nejdříve představit své horké želízko v segmentu SUV. Tento vůz nese název Levante a představit by se nám měl již brzy. I přesto, že se Maserati výstavě ve Frankfurtu účastní, nepředstavuje zde žádnou ze svých novinek. To chce však napravit již příští rok ve Švýcarsku, kde bude zmiňované SUV představovat.

msku81_4e6f4fb0c1a12

Informace o této premiéře prozradil generální ředitel Masserati Harald Wester. Premiéra úplně prvního SUV od této značky naváže na dvanáct let starý koncept Kubang, který byl jakousi předzvěstí toho, že automobilka s myšlenkou SUV opravdu koketuje. Poté dorazil další koncept se stejným jménem. Tím byl definitivně potvrzen vývoj nového SUV a fanoušci se mohli jen a jen těšit.

msku21_4e6f4fafb9d04

Výroba předsériových vozů započela již minulý týden, pžičemž tou sériovou v továrně Mirafiori bude nahrazena v ńoru roku 2016. Mnoho dohadů panuje o tom, jaká technika bude ve voze použita. Některé odhady tipovaly tu z Jeepu. Tuto zvěst však šéf značky vyvrátil. Prozradil totiž, že Levantu bude, alespoň co se techniky týče naprosto čisté Masserati. To potvrzuje i použití motorů z Ghibli a Quqttroporte. Krom zážehových a spalovacích vozů je pro tento model plánován i plug-in hybrid.

msku40_4e6f4fafe7f4e

Oproti konceptu Kubang se silueta vozu pozmění. Tvarově by se měla blížit více vozu BMW X6. Díky tomuto vozu má Massrati v plánu navýšit svůj prodej až dvojnásobně a to na 75 000 vozů ročně. Krom nového SUV se také brzy objeví nový sporťák postavený na konceptu Alfieri.