I automobilka BMW si pro nás připravuje dva čistě elektrické modely, kterých bychom se měli dočkat již za dva roky. BMW bude produkovat elektrický sedan a SUV.

Elektrický sedan

Elektromobilita je neustále probírané téma, která se momentálně řeší na každém webu věnovaném elektromobilům. Stále více značek se snaží vyprodukovat svůj vlastní elektromobil a BMW není výjimkou. Čistě elektrický automobil představil mnichovský výrobce již v roce 2013, kdy se představil čistě elektrický hatchback i3, od té doby se však značka věnovala spíše plug-in hybridům a elektriku odsunula na druhou kolej. Nyní se k ní však vrací.

Harald Krüger na letošní konferenci potvrdil příchod hned dvou nových elektromobilů, kterých se dočkáme v roce 2020. První elektrické SUV bude postaveno na bázi současné X3 a druhým modelem bude nová i4.

Ještě do nedávna se spekulovalo nad tím, že novinka ponese označení i5, což se ovšem nepotvrdilo. Mělo by se jednat o elektrický sedan, který bude vycházet z loňské studie Vision Dynamics. Pokud bude BMW zaujímat stejnou strategii jako u modelu i8, pak bude konceptová verze velice podobná té sériové.

„S pátou generací techniky eDrive budou naše vozidla v závislosti na verzi schopna ujet 550 až 700 kilometrů v elektrickém režimu. Model i4 těchto hodnot dosáhne,“ prozradil Krüger o chystané novince. Tu budou pohánět lithium-iontové baterie a postavená bude na nové architektuře, která umožní zástavbu hybridního, klasického i elektrického pohonu. Pátá generace této techniky navíc bude mnohem levnější než její předchůdci.

SUV

Elektrické SUV ponese název iX3 a bude se jednat o vůbec první elektromobil, který automobilka postaví na již existujícím modelu. Do budoucna by se však takových vozů mělo objevovat daleko více. Od roku 2020 bude možná zástavba elektrického pohonu téměř do všech nabízených modelů značky.