Automobily a nehody, to jde bohužel stále ještě pevně ruku v ruce. Díky rozmachu techniky a především videokamer, které si lidé do aut pořizují, máme momentálně k dispozici obrovské množství záznamů, které povětšinou zachycují nehodu jiných aut, popřípadě nehodu samotného řidiče. Jen málo kdy se však podaří natočit reakce samotných účastníků nehody. A právě to se nyní podařilo jednomu youtuberovi.

Na dopravní nehodu se dopředu nelze nikdy připravit. Situace na silnicích se mění velice rychle a reakce řidičů mnohdy nejsou dostatečně rychlé. A přesně jednu takovouto situaci natočil i jeden anglický youtuber. Ten natáčel rozhovor se svým hostem přímo ve svém voze a za jízdy, což logicky znamená, že kamera byla otočena do interiéru vozu.

Automobil, ve kterém celá posádka jede je Peugeot 308 a hlavní hvězdou tohoto rozhovoru měl být mladík v modré bundě nalevo, který je taktéž youtuberem a hvězdou internetu a můžete ho znát pod přezdívkou Mr Ben Brown. I když se to nemusí zdát, řidič se očividně plně věnuje řízení, když tu najednou do jeho pravého boku v celkem slušné rychlosti najede Renault Kangoo. Ten nejspíše očekával, že mu Peugeot dá přednost zprava, popřípadě sám zapomněl přednost dát, to z videa patrné není.

Náraz byl poměrně dost silný. Nejen že byly spuštěny prvky aktivní ochrany v podobě bočních airbagů, ale celý Peugeot se otočil téměř o 180 stupňů. Samotné posádce se naštěstí nic nestalo a všichni vyvázli bez zranění. Co je ovšem paradox, tak video, které youtuber samozřejmě ihned umístil na internet, zaznamenává obrovské množství shlédnutí. Od 19. března, kdy se na internetu objevilo má již 1,5 milionu shlédnutí a to je rozhodně víc, než by mělo, kdyby probíhalo tak, jak bylo původně plánováno. Cesty osudu jsou prostě nevyzpytatelné.