Účinkovat v reklamě je povětšinou spojeno s velice příjemným honorářem. Dostávají se sem tak i lidé, kteří mají k herectví naprosto daleko a bohužel reklama podle toho také tak dopadá. Pojďme se podívat na některé piloty F1, kteří na reklamu kývli, ale výsledek nestojí za nic.

Našim prvním účinkujícím je Niegel Mansell, který se stal šampionem sezóně 1992. V té době jezdil pro stáj Williams, jehož sponzorem byl japonský Canon a tak se Mansell dostal do reklamy na tiskárny této značky, která byla vysílána v Japonsku, ani nevěděl jak. To dokazuje i jahůdka na konci spotu.

Svůj reklamní trapas má za sebou i slavný Kimi Räikkönen, který dělal reklamu na vlasové přípavky CLEAN. Reklama, ve které vystupovat sdělovala divákovi něco v tom slova smyslu, že monopost F1 musí být perfektní do posledního detailu, jezdcovu hlavu nevyjímaje. No prosím.

Máte chuť na mléko? Standardní reklamy na mléčné výrobky většinou ukazují kravičku. Ne však reklama od jednoho mléčného producenta v Británii, který si místo krávy zvolil Marka Webbera a nechal ho na motokáře prohánět mezi krabicemi od mléka. Inu proti gustu…

Třešničkou na dortu je reklama, která je vlastně i docela hezká, nápaditá a zábavná. Lewis Hammilton a Fernando Alonso se v ní předhánějí ve všem možném. Ovšem reklama měla zajímavou dohru. Vztah těchto dvou jezdců se vyhrotil natolik, že si nemohli přijít ani na jméno a ze slibně našláplé sezóny pro oba bylo nakonec jedno velké fiasko, kdy titul nezískal ani jeden a na místo nic je shrábnul náš pan perfektní účes Kimi Räikkönen.