Mercedes Benz pomalu představuje slibované novinky, které chce odhalit do roku 2020. Jedná se o novou vlnu vozů, které jsou specifické svým designem, ale i výbavou a přináší svým majitelům jedinečnou potěchu z jízdy. Dalším takovým vozem, který se nám představí je nástupce Mercedesu GLK. Bude nést označení GLC Coupé a představí se nám v polovině června.

Abychom však získali alespoň malou představu o podobě tohoto vozidla, představil nám Mercedes skicu vozu. Skici v mnohých případech odkývají ty nejzásadnější linie vozu a jeho vzhled, a způsobují tak nedočkavost všech fanoušků daného modelu. U této skici však máme pocit, že se vůz nebude příliš lišit od GLE coupé, které se nám představilo na autosalonu v Ženevě.

620_551bd5f5d37e3

Při studii této skici se zkrátka neubráníte dojmu, že došlo pouze ke smrsknutí GLE. Stavba karoserie a dokonce i příď vozu jsou téměř totožné s nám již známým GLE. Nechybí zde typické mohutné nasávání přední masky, společně s funkčními difuzory. Při pohledu na skicu se nám představují také zrcátka, které působí tradičním dojmem. Jedinou změnou, kterou můžeme pozorovat je zvětšení podílu prosklené plochy na vozidle.

mercedes-benz_glk-class_x204_model_navigation_960x298_02-2012

Zdali je toto kopírování svých vlastních modelů šťastnou či nešťastnou cestou uvidíme. Přeci jen jedná se o skicu a samotný výrobní kus může v mnohém překvapit. Ale pokud vezmeme v úvahu, že přímými konkurentu GLC bude BMW X4, nebo Range Rover Evoque, nebude to mít tento dynamicky vyhlížející crossover vůbec jednoduché.

2016-GLE-CLASS-COUPE-FUTURE-GALLERY-008-GOE-D

Nyní tedy nezbývá čekat alespoň do dubna, kdy se nám na Šanghajském autosalonu představí studie tohoto vozu. A samotné produkční verze se dokonce dočkáme ještě tento rok. Takže se obrňme trpělivostí a vydržme! Prozatím nezbývá nic jiného, než jen nadále obdivovat současné GLE coupé a jeho tvary si přenášet na tento nový vůz.

Auto-2015_Mercedes-Benz_GLE-Class_Sport_Utility_Vehicle_SUV_Red_Road_Front