Mercedes nám představil nový AMG GLE63, což je střední SUV, které sebou přináší změnu faceliftu. Standardní model se jmenuje GLE63 (neplést si S verzi). Běží na stejném motoru jako starý ML63 AMG. Zatímco většina modelů se drží zajetých kolejí, nové GLE63 si prošlo rapidní změnou, ale zároveň udržela několik funkcí, které se osvědčily.

Exteriér

2016-mercedes-amg-2Hlavní změnou je na přední straně. Nárazník má nyní více aerodynamických tvarů. Samotný nárazník si tak prošel změnou, která ovšem není tak dramatická. Mřížka motoru je také specifická pro AMG. Dále tu máme 20-palcová kola. Pokud toužíte po větším stylu, sáhnete po 21 palcových kolek. Ty mají masitější vzhled. Na zadní straně najdeme černou vložku difuzoru a duální chromovanou koncovku výfuku.

Interiér

2016-mercedes-amg-3Uvnitř AMG GLE63 najdeme hliníkové obložení s prvky koženky Artico. Součástí výbavy je standardní volant s plochým dnem, sportovní sedadla obalené do kůže Nappa a prvky čalounění udělané přímo na míru. Novinkou je 7 palcový multifunkční displej, které pravděpodobně bude mít spoustu funkcí, které využijete kdykoliv a kdekoliv.

Hnací ústrojí

Pod kapotou nového modelu GLE63 se nachází 5,5 litrový motor V-8, který ukrývá v hlubinách 550 koní a 516 liber stop točivého momentu. Tato čísla udávají zrychlení z nuly na sto za 4,3 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky limitována a zastaví se na čísle 250 km/h. Stejně jako předchůdce i GLE 63 V-8 je spojený se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Kromě standardního vzduchového odpružení má model i speciální podpěry, které mají plynule měnitelné klapky a stabilizaci.

Závěr

Střední SUV AMG GLE63 prošlo rozsáhlou aktualizací a změnilo se též i jeho označení. Přestože nejsme úplně spokojeni se vzhledem světel, jde vidět že celková aktualizace má vše co je potřeba pro aktuální i nové fanoušky tohoto kousku.