Nová verze Škody Fabie je v těchto měsících nejčastěji diskutovaným vozem v našich luzích a hájích. Jedná se totiž o následovníka, v tumzemsku, velmi úspěšného automobilu, od kterého všichni očekávají, že svou starší verzi plně nahradí a ještě předčí a to nejen vzhledem a výbavou, ale také cenou.

3

Její premiéra a celosvětové odhalení bylo plánováno až na autosalón v Paříži a to zejména pro model Combi, jehož vzhled si doteď automobilka velmi úzkostlivě nechávala pro sebe. Tento model by totiž měl být prvním zástupcem nového směru Škodovky, který své vozy nevybavuje jen po praktické stránce, ale mnohem více nyní klade důraz i na design.

2

Uniklé fotografie pocházejí z Anglie, kde je obdržel jeden automobilový deník, údajně od svého čtenáře. Z fotek je jasné, že novinka z Mladé Boleslavi bude mít větší zavazadlový prostor než její předchůdce, který nabízí 480 litrů. Podle oficiálních zpráv by měl kufr nového generace nabídnout prostor o objemu 530 litrů a po sklopení zadních sedaček dokonce 1395 litrů.

4

Tato čísla patří mezi to málo, co byla automobilka o nové Fabii prozradit. Dále víme jen to, že nabídne více prostoru nad hlavou posádky vozu a z motorové nabídky vypadne základní litrový tříválec o výkonu 44 kW. Nejslabší pohonnou jednotkou, která bude tento vůz hnát vpřed, bude tedy litrový tříválec, o výkonu 55 kW. Vůz by se měl do prodeje dostat začátkem příštího roku a to hned v lednu.

1

Samotná cena verze Combi není zatím známá. Avšak podle zdravých odhadů by měla být o nějakých 25 000 korun vyšší než u standardního hatchbacku, a proto by se měla konečná cena pohyboval v rozmezí 275 000 korun.
Nové informace přinese až zítřejší tisková konference. Na té možná bude i potvrzena pravost uniklých fotografií, které nyní kolují na internetu.