Pokud se řekne německá prémiová značka, okamžitě vám začnou naskakovat nejrůznější jména automobilek a jejich modely. Pokud však řekneme francouzská prémiová značka, nejspíše doba odezvy nebude tak rychlá. Reputaci Francie se nyní snaží zachránit značka DS, která chce konkurovat německým SUV. Po velkém SUV DS 7 Crossback přichází nové menší SUV konkurující Audi Q2.

DS byla vždy luxusním segmentem společnosti Citroën. Od něj se však nyní oddělila a snaží se jít svou vlastní cestou na které se jí zas tolik nedaří. Dokazují to čísla vyjadřující prodeje, které jsou nižší a to hned o 38% oproti minulému roku. Letošní rok se tak prodalo jen 25 tisíc vozů a to je opravdu málo. Automobilka však nyní pracuje na změnách a přichází s velkou SUV ofenzivou.

Prvním zástupcem této ofenzivy je DS 7 Crossback, který se představil letos na jaře a do prodeje se dostane příští rok v lednu. Jedná se již o druhé SUV této značky, ovšem první DS 6 je určeno jen pro asijský trh, takže zde si jej nezakoupíme. Po Sedmičce plánuje automobilka další malé SUV, které bude určeno na rok 2019. Mělo by se jednat o hlavní posilu evropských prodejů a DS do ní vkládá více nadějí jak do sedmičky.

Název vozu bude nejspíše DS3 Crossback, a bude tak nástupcem dnešní DS 3, se kterou automobilka do budoucna moc nepočítá. Malé, třídveřové hatchbacky zkrátka moc netáhnou a srdce zákazníků dnes patří především SUV. Novinka bude konkurovat především Audi Q2, přičemž by měla mít velmi svébytný vzhled.

Novinka bude také vůbec prvním elektromobilem automobilky. Nebude však nabízena pouze v elektrické variantě. Budoucnost modelové řady DS počítá se šesti modely, z toho hned 4 budou SUV. Zbývající dvě dorazí do roku 2021 a jeden z nich bude nabízen výhradně s hybridním pohonem.

Novinka by měla být prvním elektromobilem automobilky, ale bude nabízena i s klasickým konvenčním motorem. Budoucnost modelové řady DS plánuje celkem 6 modelů, přičemž 4 budou SUV. Zbytek by měl dorazit do roku 2021 a jeden z nich bude čistě hybridním automobilem.