Čtvrtá generace Renaultu Clio dorazilo do českých konců, které lze označit za velmi povedené. Pohledem do ceníku se rozkrývá nová cenová politika Renaultu. Už není místo pro „holátko“ za velmi nízkou cenu. Nyní je základní výbava značně bohatší a cenovka o něco vyšší. Pořád ale velmi konkurenceschopná, nejlevnější Clio ve výbavě Authentique pořídíte již za 230 tisíc korun.

Základní výbava Authentique – Neurazí a ani neoslní

V této výbavě najdete 4 airbagy, ESP, asistent rozjezdu do kopce. V interiéru pak palubní počítač, tempomat, elektricky ovládaná přední okna a zrcátka. Bohužel ale už neobsahuje klimatizaci, která je za příplatek 20 tisíc.

Výbava Expression – Nejrozumnější volba

Není to žádný high tech, ale za příplatek 30 tisíc dostanete klimatizaci, rádio s navigací a bluetooh, zrcátka a kliky v barvě karoserie a možnost vizualizovat si Clio podle vlastní představy.

Výbava Dynamique – Stylové Clio stále za rozumný peníz

Za příplatek dalších 15 tisíc získáte opravdu stylový vůz, který bude zahrnovat 16palcová litá kola, kožený volant, hands-free kartu a přední mlhovky. K této výbavě si za 10 tisíc můžete dále přiobjednat automatickou klimatizaci se světelným a dešťovým senzore. Za další 9 tisíc paket Techno, který obsahuje elektricky ovládaná zadní okna, elektricky vyhřívaná a sklopná zrcátka.

5 let záruky – 5 let jistoty

Novinka která zcela jistě potěší všechny zájemce o nové Clio je pětiletá záruka či záruka na 100 tisíc ujetých kilometrů (podle toho, co nastane dříve). Pro Clio předchozí generace byla záruka pouze dvouletá s možností prodloužení za nemalý příplatek až 15 tisíc korun.