Automobil Phantom od společnosti Rolls-Royce zřejmě není třeba blíže představovat. Jedná se o nejluxusnější automobil světa, ve kterém se svezení rovná návštěvě cukrárny, kina a zábavního parku dohromady. Ještě letos by se měla objevit jeho nová verze. Dokáže vůbec posunout své vlastní hranice a přinést pasažérovi ještě větší požitek z jízdy?

Pokud byste chtěli Phantomu hledat konkurenci, asi byste hledali skutečně dlouho. Jedná se o tak jedinečný automobil, že mu není rovných. Jeho produkce však byla letos v lednu přesušena. Důvod? Tím je příprava na novou verzi, která se zákazníkům představí již 27. července a první majitelé se v tomto voze budou moci prohánět již v příštím roce.

Jak je tomu zvykem, výrobce zveřejnil několik snímků, které mají na automobil nalákat, ale zároveň jej uchovat v dostatečně velké anonymitě, abychom o něm nevěděli vlastně vůbec nic. První snímek se věnuje masce chladiče a legendární sošce Spirot of Ectasy, která je neodmyslitelnou součástí každého Rolls-Roycu. Druhý snímek je pak zachycením části palubní desky, na které jsou matně rozeznatelné jen charakteristické hodiny na středovém panelu.

Bohužel více toho automobilka neodhalila. Z předchozích informací však víme něco málo o technických parametrech vozu, především pak o nové hliníkové platformě, která bylo vytvořena speciálně pro tento model, ale budou jí dále využívat i další novinky této značky. Platit by to mělo i pro plánované SUV jménem Culinan.

Nová platforma umožní využití elektrických či hybridních pohonných jednotek a navíc bude díky automobil velice lehký. Objevit by se měl také pohon všech čtyř kol, který přijde s novým SUV a později by měl být k dostání i u Phantoma. Phantom celkově bude trochu jiný než kdy jindy. Nebude tak škrobený a umírněný jako předchozí verze, ale dovolí si trochu vystrčit růžky.