Před nedávnou dobou jsme vám předstanili nový Peugeot 2008 a dnes francouzská automobilka Peugeot po dlouhém čekání konečně odtajnila ceny modelu 2008 pro český trh. Příjemným překvapením je tak základní verze, která se na našem trhu bude prodávat za rovných 300 000. Pod kapotou nalezneme tříválcový motor o objemu 1,2 l a výkonu 60 kW. Rozhodně potěší výbava, jelikož její součástí je palubní počítač, elektronické stahování předních oken, šest airbagů, nebo asistent pro rozjezd do kopce. Budete-li si chtít připlatit za klimatizaci nebo autorádio, počítejte s částkou 20, respektive 8 tisíc korun českých.

Peugeot 2008 je samozřejmě nabízen i v mnoha dalších motorizacích. K dispozici bude čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru a výkonu 88 kW, nebo naftové motory HDi, které budou celkem tři. Na výběr budete mít z motorů o objemu 1,4 l o výkonu 50 kW nebo verze 1,6 l s výkonem 68 nebo 84 kW.

Nespokojíte-li se pouze se základní výbavou, je pro vás připraven výbavový stupeň Active, který kromě základu nabízí již mlhovky, kožený volat nebo manuální klimatizaci. K dispozici je i dvouzónová klimatizace, která je taktéž za příplatek a to celých 10 000 Kč. Připlatit si můžete i za celou řadu dalších věcí, jako například dešťový senzor, parkovací asistent, diodová světla nebo čtrnáctipalcová hliníková kola. Pokud po nich toužíte, připravte si 14 000 Kč.

To nejlepší, co můžete s tímto modelem získat je výbavový stupeň Allure. V něm naleznete nejenom standardní výbavu předchozí verze, ale i veškerou příplatkovou. Mimo ni se můžete těšit na kožená sedadla nebo diodové osvětlení interiéru. Velkým zklamáním je rozhodně to, že v této verzi nenajdeme navigaci. Pokud na ní však trváme, je k dostání jako doplňková výbava za 10 000 Kč. Za téměř stejnou cenu si můžeme dopřát také oblíbené panoramatické střešní okno. Sečteno, podtrženo, verzi Allure s naftovým motorem o výkonu 84 kW získáme za cenu 461 000 Kč – samozřejmě bez doplňkové výbavy.

Jednou z předností, kterou tato automobilka nabízí je možnost rozšířené záruky na váš vůz. Pokud byste si ji chtěli rozšířit o celé tři roky, nebo o 100 000 kilometrů, vyjde vás to na pouhých necelých 9 000 Kč. Můžete však také zvolit levnější variantu, která se vztahuje na jeden rok a vyjde vás něco málo přes 3 000 korun.