Mobilní telefony již dávno neslouží jen k telefonování, esemeskování, popřípadě pořizování fotografií. V dnešní době smartphonů si můžeme z mobilu udělat osobního trenéra, kuchařku nebo dokonce správce financí. Mobilních aplikací, které nám umožňují modifikovat mobilní telefon je nesčetné množství a naleznou se mezi nimi i takové, které oceníme pokud aktivně využíváme svůj vůz. Při jejich užívání je však důležité vždy se plně věnovat řízení vozidla.

 

Tudy ne

Šikovná aplikace, která vás upozorní na nejrůznější zácpy, dopravní omezení či objížďky. Systém spolupracuje nejen s oficiálními údaji, které získává při svých aktualizacích, ale zároveň také využívá pozornosti samotných uživatelů této aplikace, kteří mohou sami upozornit na omezení na silnici. Výhodou celé aplikace je, že je kompletně v češtině a pracuje především s českými silnicemi.

Pumpdroid

Hledání benzínky, s téměř prázdnou nádrží v místech, kde to vůbec neznáte, může být poněkud stresující záležitostí. Tohoto stresu vás však zbaví aplikace Pumpdroid, která vám ukáže benzínky ve Vašem okolí. Podá vám o nich přesné informace, tedy kde se nachází, jak jste od ní daleko, otevírací dobu a hlavně za kolik se pohybují její ceny za litr pohonné hmoty. I díky tomu budete moci efektivně kontrolovat cenovou nabídku jednotlivých čerpacích stanic a šetřit tak svou peněženku. Celá aplikace je kompletně v češtině.

Autoškola

Chystáte se teprve dělat řidičské zkoušky? Popřípadě rozhodli jste se prověřit, jak jsou na tom vaše znalosti po letech aktivního řízení? V tom případě je pro vás aplikace Autoškola jak dělaná. Pracuje s oficiálními otázkami, které jsou používány i při ostrých testech v autoškole. Testy pak vyhodnotí a zobrazí vám výsledek. Aplikace je kompletně v češtině a pracuje s dopravními předpisy platících na území ČR.