Německé automobilové vody jsou vskutku velmi dravou záležitostí a každý jedinec, který byť jen na okamžik zaváhá, se brzy stane obětí rychlejších konkurentů. Proto je neustále potřeba přinášet svým zákazníkům novinky, které je zaujmout a které si také zakoupí. Tento boj na život a na smrt se poslední dobou nejvíce vyostřuje u německých výrobců luxusních automobilů. Mezi ně patří BMW, Audi a Mercedes. A právě poslední jmenovaný zastává až třetí místo. Ale jak se zdá, do budoucna plánuje obsadit vyšší příčky v tomto žebříčku. Jak? Do roku 2020 plánuje 12 nových automobilů.12 nových automobilů, to je taková klasika. Samé nové modelové řady a pak možná dva tři zbrusu nové vozy říkáte si. Jenže nenechte se mýlit. Mezi tuto dvanáctku vůbec nejsou počítány nové modelové řady, což znamená, že se dočkáme 12ti kompletně nových automobilů od této německé automobilky, které nemají svého přímého předchůdce a jedná se tak o největší rozšíření nabídky značky v její historii.

1

Některé vozy z této nabídky jsou již známy a my máme alespoň tušení. Avšak více než polovina je stále ukryta pod rouškou tajemna. Již v půlce listopadu by měla debutovat nová prodloužená verze třídy S s přídomkem Maybach. Nabídku ultraluxusních automobilů by měl rozšířit také nový model Pullman a zřejmě také kabriolet.

2

V první polovině příštího roku dorazí také stylové combi CLA Shooting Brake, které vychází z nabízeného sedanu. V segmentu SUV chystá Mercedes přímého konkurenta pro BMW X6, který by měl nést název MLC. Spekuluje se taktéž o příchodu menšího SUV s hranatým stylem offroadu G.

3

Od deseti modelů by také měly být odvozeny plug-in hybridní verze, které by měly vycházet vstříc novým emisním normám, které v EU vstoupí v platnost v roce 2021.
Zdali toto činění bude na zlepšení svého postavení na trhu stačit či nikoliv uvidíme. Mercedes však nesmí zapomenout, že ani konkurent nespí.

4