O tom, že obliba SUV stále stoupá, není pochyb a moc dobře to vědí také automobilky. Díky tomu máme momentálně trh téměř až zahlcen nabídkami vozů SUV od nejrůznější značek a pokud se podíváme na výrobní plány jednotlivých automobilek, zjistíme, že se tohoto trendu se jen tak nezbavíme. Své o tom ví také Volkswagen, který momentálně nabízí dvě SUV a to modely Tiguan a Touareg. Ty by měl v tomto segmentu podpořit také třetí model SUV, které bude ve svém názvu nést notoricky známé jméno Golf. 

 

SUV s názvem tohoto populárního a kompaktního hatchbacku by se mělo na trh dostat v roce 2018 po příchodu jeho nové karosářské generace. O rok později by se také měla v Číně a USA začít prodávat i jeho speciálně prodloužená verze.

1

Svou velikostí by měl mít Golf velmi blízko k již nabízenému Tiguanu, avšak oba modely by se od sebe měli odlišovat vzhledem. Zatímco Golf bude spíše takovým crossoverem a jeho vzhled bude připomínat pětidvéřový hatchback, Tiguan by měl být zástupcem klasického SUV s drsným vzhledem a bude spadat do o něco více luxusnějšího segmentu vozů.

3

Milovníci tohoto nového golfu si však budou moci svůj vůz nejrůzněji modifikovat a nabídnuto jim tak bude například upravené zavěšení, ochrana podvozku, navigace, která se bude orientovat i mimo vyznačené cesty, a samozřejmě také pohon všech čtyř kol.

4

Nová karosářská verze Golfu však není jediným SUV modelem, na kterém VW momentálně pracuje. Blízko výroby má také druhá generace Tiguanu, které by měla být představena ještě tento rok. Tato nová generace by měla být nabízena ve třech verzích, kromě klasické ještě v prodloužené se třemi řady sedadel a také ve stylové verzi. Avšak jak se zdá, nová generace nebude jedinou novinkou, kterou si pro nás VW chystá. No nechme se překvapit a uvidíme, čím ještě potěší naše automobilové srdce.