Společnost Harley-Davidson představuje pro většinu milovníků motorek absolutní ztělesnění motorkářského nebe. Jedná se o nejtradičnějšího výrobce pro jehož stroje je typické bublání motoru a pěkně široká stopa za zadním kolem. Vypadá to ale, že se v nebi něco pokazilo a dochází zde k lehkým projevům šílenství.

Důkazem je i nový stroj od této americké společnosti, která na světlo světa přivedla model LiveWire. Už při prvním pohledu na motorku je každému jasné, že tady něco nehraje. Avšak trhat vlasy si začne každý, když se nastartuje motor této motorky.

2

Ten je totiž elektrický a tak bublání nahradilo bzučení, které je tak typické pro úzké italské uličky s Vespičkami. V Milwaukee bylo poslední dobou asi opravdu velmi horko, protože jinak si takovéto přervání tradic společnosti nedokážeme vysvětlit.

3

Tohoto čmeláka pohání indukční elektromotor o výkonu 55 kW, tedy s elektrizujícím výkonem 75 koní. Údaj je zatím neoficiální, stejně tak jako 70 N.m. točivého momentu. Tento údaj sice náladu trochu pozvedává, stejně tak jako fakt, že by se měl tento toustovač dostat z nuly na sto za 4 vteřiny, ale to raději pojedeme 6 vteřin, než aby na nás někdo z oken křičel, ať schováme tu elektrickou sekačku.

4
Bližší technické údaje nás teprve čekají a tak se dozvíme, jaká bude kapacita akumulátoru, jak rychle se bude dobíjet a maximálku tohoto stoje, až někdy v budoucnu.

5
Ať tedy jen nehaníme tento stroj, musíme uznat, že na oko působí poměrně zajímavě. Kombinace červené s matnou černí působí vskutku svižně a dravě. Pokud by opravdu mělo dojít k nahrazení klasických spalovacích motorů elektrikou, ať alespoň mají všechny tyto motorky alespoň takovýto vzhled. Ale my stejně musíme bolestně zakřičet: „Prosím ještě ne. Ještě jsme moc mladí na takovéto změny!“