Trident je jeden z Britských skvostů, který je mezi většinou motoristů neznámou značkou. Ačkoliv odstartovala výrobu již v 60. letech, tak od té doby se do našich končin dostalo pouze malé množství vozů té to značky. My si dnes proto představíme nový přírůstek, který stojí za pozornost.

Cílem automobilky bylo vytvářet vždy krásná vozidla se sportovním vzhledem. Prestiž těchto vozů, společně s vysokou cenu, zazdily svojí dostupnost pro široký trh. Jak bývá zvykem, tak každý chce jít s dobou, pokud nechce skončit. Proto se i společnost Trident rozhodla, že vytvoří ekonomicky nenáročný vůz, který dokáže jezdit za pakatel. Výsledkem byl diesel, který dokáže ujet přes 3000 kilometrů na 1 nádrž bez natankování. A co více, můžete do něj, jak škarohlídi rádi říkají, “i naplivat“ a auto pojede. Je stavěné na to, abyste ho mohli pohánět rostlinným olejem i bio dieselem.

 

Trident Iceni

Konkrétně model Iceni byl představen již v roce 2012, ovšem jen jako koncept. Teprve nyní je možné ho zakoupit jako sériový model a vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je ujet 100 kilometrů a nespálit více než 5 litrů paliva. Je to velký pokrok v uvažování nejen této automobilky, ale celosvětový trend ekonomických vozidel konečně bere ohled na životní prostředí.

Magna-front-34-nearside

Jedná se o krásný a elegantní vůz a ještě dříve, než se do něj zamilujete, tak myslete na to, že jeho cena začíná na, v přepočtu, 3,2 milionu korun. Při této částce se snadno zapomene na úsporu, která s vozem souvisí. To ovšem není princip, principem je pokochat se novou technologií a způsobem, jakým byl celý vůz pojat. Iceni je jen součástí nové série, kterou Trident vypustil do světa. Spolu s nimi je to Magna a Venturer.

trident-002

Všechny modely v sobě ukrývají 6,6 – litrový přeplňovaný vznětový motor V8. Ve standardním provedené dokáže poskytnout 424 koňských sil. Maximální rychlost vozu se pohybuje kolem 320km/h.

trident-003

Motor je spojen s šestistupňovou automatickou převodovkou, brzdové kotouče a třmeny jsou vpředu i vzadu, společně s vylepšenými tlumiči. Uvnitř vozu lze nalézt kožené čalounění, sportovní sedadla a také dotykový displej.

Iceniinterior