To co se již delší dobu předpokládalo, se stalo skutečností. Automobilka ŠKODA zcela definitivně vyřadila pojmenování svého malého SUV modelu jménem Yetti a nahradila ho zcela novým a neotřelým jménem Karoq.

O tomto kroku se spekulovalo již delší dobu a to zejména proto, protože bylo nutné sjednotit názvy SUV modelů značky, které budou produkovány v rámci strategie 2025. Bylo tak jasné, že automobil ponese podobný název jako jeho větší bratr, model Kodiak. Ovšem pojmenování Karoq není pouhým spojením několika písmenek.

Význam tohoto slova vychází z několika slov nativní obyvatel Aljašky. Právě odsud si své jméno odneslo i sedmimístné SUV Kodiak. Tvůrci názvu pro nové malé SUV použili hned si tři indiánská písmenka slova. Tím prvním je qaruuk, které označuje šíp, který má automobilka ve svém logu.  Druhé slovo karaaq je označením pro automobil, a třetím, dle našeho názoru nejzajímavějším, je slůvko uyowoq, které vyjadřuje pojem menší bratr. Tato tři slova spojením dala vzniknout novému názvu staronového SUV. A nám se tento nápad celkem zamlouvá.

Automobilka však přišla další zajímavou teorii, která je spojená s názvoslovím. Tvrdí totiž, že onen šíp v logu celé společnosti vznikl na základě inspirace indiánskými artefakty. Využitím indiánských slov ve strategii pojmenovávání nových SUV modelů, tak výrobci vzpomínají na začátky celé automobilky.

Pro nás je však nejdůležitější to, že jsme konečně objevili písmena, která budou pro nové SUV modely jednotící a těmi jsou K a Q. Tato dvě písmenka se tak budou objevovat v dalších, nových modelech SUV značky ŠKODA. Zdali to je dobře či špatně necháme na vás. Ale příští novinka nejspíše ponese název Karuq, který si výrobce před nedávnem nechal patentovat.