Pod pojmem pracovní oděv si většina z nás zřejmě představí klasické montérky. To je ovšem jen úzký výčet pracovních oděvů, neboť každý profese je charakteristická určitým pracovním oděvem.

Jednak je pro daný obor typický, a jednak musí splňovat hlavní předpoklad, kterým je ochrana před pracovním úrazem, nebo alespoň zmírnění jeho následků. Pro všechny oboru bez rozdílu je ale nejdůležitější pohodlnost a volnost při výkonu práce. Pracovní oděvy nesmí pracovníka v žádném případě omezovat či jinak překážet v pohybu.

Kde a jak vybírat

Bohatý sortiment nejrůznějších pracovních oděvů najdete v e-shopu Celar.cz. Orientaci v pestré nabídce různých druhů a typů pracovních oděvů vám usnadní filtr, jehož pomocí můžete vybírat oděvy podle svých konkrétních potřeb, ale také podle norem a dalších parametrů.

V sortimentu nechybí ani speciální ochranné oděvy určené pro svářeče, zaměstnance pracující v prostředí hrozícím popálení či chemickému úrazu, dále různé jednorázové, zimní nebo nepromokavé oděvy pro pracovníky silniční údržby, montéry apd.

Rovněž zde najdete pracovní oděvy uniformního typu, jako nosí například myslivci, pracovníci v dopravě atd.

Další sortiment

Vedle pracovních oděvů jsou v nabídce i další doplňky jako jsou pracovní rukavice, ochranné brýle, kvalitní obuv, termoprádlo a další praktické oděvy a doplňky. Kromě prodeje se společnost věnuje i šití pracovních oděvů na zakázku. Na zvolené oblečení či pracovní oděv si můžete nechat našít i vaše logo.

Pracovní oděvy dle profesí

Pro bankovního úředníka je pracovním oděvem dobře padnoucí oblek. Jiné profese charakterizuje barva, takže například pro zdravotníky či kuchaře je typická bílá. Je znakem čistoty a hygieny a také se snadno pere. Naopak kominíci nebo tvz. černá řemesla musí mít pracovní oděv v barvě černé, modré nebo v jiném tmavším odstínu.

Pracovní oděvy pro kutily

V e-shopu Celar.cz si vyberete i oděv pro volné chvíle, ve kterých se věnujete práci v domácí dílně, garáži nebo na zahradě. Oblíbené jsou montérkové komplety a především kalhoty „s laclem“, které jsou pohodlné a praktické, chrání kříž před chladem a mají spoustu kapes pro nejrůznější drobné pomůcky a nářadí.