Testovací okruh pořadu Top Gear je doslova legendární.  Svou slávu máš však již dávno za sebou a proto bylo rozhodnuto, že na jeho místě vyroste bytový komplex až pro 1 800 nových rodin.

Nevyužívaná plocha

Okruh v Dunsfoldu byl součásti letiště vybudovaného během druhé světové války. Pořad Tp Gear jej využíval od roku 2001, a sloužil především pro maskovaného Stiga a jeho testování vozidel všeho druhu.

Tyto časy jsou však již dávno pryč a pořad o okruh již nemá zájem. Ministerstvo tak schválilo plán na demolici kompletně celého letiště, na jehož místě bude vybudován bytový komplex, který poskytne útočiště až pro 1 800 nových rodin.  Osudu tohoto letiště se jednalo od roku 2016 a konečné rozhodnutí padlo minulý měsíc.

„Je to pozitivní rozhodnutí, které poskytne bydlení pro všechny sorty společnosti včetně mladých rodin,“ uvedl Jim McAllister, výkonný ředitel Dunsfold Parku. „Kromě toho se zlepší infrastruktura a vytvoří se nová pracovní místa,“ pokračoval ve výčtu výhod. Mezi novými byty totiž vyroste i atletické hřiště či zdravotnické středisko.

Konec velkého malého okruhu

Testovací dráha však v minulosti nesloužila pouze Top Gearu, ale byla využívána i ostatními automobilkami, mezi které patřil třeba i McLarren, který zde testoval svůj MP4-12C.

Fanoušci tak budou muset dát sbohem dráze, která byla svědkem tolika velkých věci. Například řádění Jensona Buttona s McLarenem 675LT