V každé zemi můžeme s poměrně jasnou přesností říci, jaká automobilka zde hraje prim, popřípadě jaké modely. Většinou to bývá tamní výrobce automobilů, stejně jako je tomu například i u nás se značkou značky Škoda. 

 

Problém však nastává pokud je takovýchto výrobců v zemi více, nebo vůbec žádný. A přesně tento problém chtěli rozlousknout i lidé z anglického motoristického časopisu Autocar. Chtěli zjistit, jaký vůz se může pyšnit označením TOP v Anglii. Výsledky nebyly zas tak moc překvapující. Časopis oslovil své příznivce, aby vybrali sto nejlepších automobilových značek, přičemž se nemuseli omezovat jen na domácí produkci, ale mohli volit i automobily zahraniční.

RangeRover

Asi nebude překvapením, že se na prvních čtyřech příčkách umístily vozy, které k UK neodmyslitelně patří. Na čtvrtém místě se umístil Range Rover, který je oblíbený u většiny anglických milovníků velkých terénních vozů. Na příčce třetí se umístil klasický Jaguár E-Type, který je zase odrazem anglické lásky pro rychlá a luxusní auta.

JaguarEType1971

O tom svědčí také obhájce druhé pozice, kterým se stal legendární McLaren F1. No a za absolutního vítěze tohoto průzkumu bylo označeno původní Issinogisovo Mini. Takže tento malý ďábel to nandal těm všem gentlemanským vozům a dosvědčil tak, že velikost nerozhoduje, důležitá je funkčnost a síla, té má tento angličák na rozdávání.

MclarenF1

V první desítce však můžeme nalézt i další tradiční anglické vozy jako je například McLaren P1, Aston Martin DB5 nebo Jaguár XJ220. Za nejúspěšnější neanglický vůz můžeme označit model Ford Escort Mexico. Největší oblibě se však dostalo značce Lotus, která má v nejlepší stovce sedm svých modelů, následují jí značky Ford, Jaguár, se šesti modely, a Aston Martin s modely pěti.

MiniClassic

Během čtení tohoto článku vás asi napadlo, jak je to s oblíbeností značek u nás? Ničeho se nebojte, v co nejkratším čase se vám pokusíme podobné shrnutí, týkajících se našich luhů a hájů, přinést.