Milovníci velkých anglických terénních vozů nemuseli čekat ani dva roky a už se na jejich oblíbených modelech opět provádějí lehké změny a úpravy. Konkrétně modely Range Rover a Range Rover Sport se dočkají malých, avšak potěšujících úprav, se kterými se budou prodávat v roce 2015.

Od uvedení stávajících modelových řad neuběhly u Range Roveru ani dva roky a u Sportu dokonce ani rok, a vozy se dočkaly nových změn, které si ponesou do roku 2015. Tou nejdůležitější novinkou je navýšení točivého momentu u dieselového motoru SDV8, který si polepší na 339 koní a točivý moment bude činit 740 N.m. Kroucení se tak zvedne o 40 N.m., což zlepší zrychlení od pátého po osmý rychlostní stupeň o celých 6,5 %. Tato změna se také projeví při tažení závěsu za vozidlem.

2

Druhou změnou je přepracování osmistupňové automatické převodovky ZF, ve které byl přebudován i měnič. Zajímavostí je, že i přes nárůst výkonu vozu, zůstává jeho spotřeba nezměněná.

Pro milovníky krásných výhledů je nyní pro oba modely k dispozici pevná panoramatická střech, která umocňuje pocit z prostornosti vnitřní kabiny. Pro Range Rover jsou přichystány také dvě nové sady litých kol. První jsou menší 19“ kola šedé barvy se saténovým efektem, která jsou určena zejména pro jízdu v horším terénu. Pro milovníky luxusu jsou přichystány 22“ ráfky, určené převážně pro prodlouženou verzi Roveru.

4

Pro praktičtěji založené uživatele vozu inženýři vymysleli systém, který automaticky posune sklopené zadní sedačky co nejvíce vpřed. K dispozici jsou také nové bezpečností systémy, které v případě detekce nehody automaticky volají pomoc. V případě krádeže vozidla pak automobil začne vysílat signál. Vůz také může komunikovat s chytrými telefony a čerpat z uložených dat v cloudu, popřípadě se připojovat k wifi signálu.