Pokud máte doma vyšší finanční obnos a rádi by jste ho investovali, ale obrazy, zlato či drahé kamenní vám nepřipadají příliš originální, můžete zkusit investovat do automobilů. Často se říká, že investice do plechu na kolech je investice špatná. To ovšem platí jen v tom případě, kdy kupujete automobil nový, nebo takový, který je historicky téměř bezcenný.

Pokud však své peníze investujete do jednoho z originálních či ojedinělých modelů vozu, máte zaručeno, že jeho cena nebude klesat, ba dokonce bude v některých případech i stoupat. Prodejci vintage vozů dokonce tvrdí, že nárůst cen v posledních letech rapidně stoupnul a ceny některých vozů stouply až o 20-25%.

1
Pokud by jsme zde měli mluvit o klasice, která se vždy vyplatí, měli bychom mluvit o značkách Porsche, Ferrari, Lamborghini, Bentley, Aston Martin, Jaguár nebo Mercedes-Benz. Jedná se tedy o ty nejluxusnější vozy, které jsou na světě k mání. Trefou do černého při koupi takovéhoto vozu je zakoupení modelu z omezené série. Ideální je však exemplář, který má za sebou i kus historie, popřípadě byl jeho předchozí majitel známou osobností. Pozor si však dejte na komunistické pohlaváry a diktátory.

2

Jejich vozy příliš pozornosti nevzbuzují. Největší poklady se velmi často skrývají na místech, kde by jste to nejméně čekali. Existuje mnoho případů, kdy byl nějaký exkluzivní kousek nalezen v staré stodole, kdy její majitel ani netušil co se v oné stodole skrývá. U těchto vozů se již jejich pořizovací cena však může vyšplhat pěkně vysoko.


Ovšem pokud by jste rádi zkusily tento typ úschovy peněz, nemusíte nutně sedět na miliónech. V posledních letech stoupá cena i starých klasických automobilů jako jsou například Citroen 2CV známý také jako Kachna, Volkswagen T2, Renault R4, Volkswagen Brouk. Chybu by jste neměl udělat ani u jakéhokoliv bavoráku ze 70. let. Pořizovací cena takovýchto vozů by pak neměla být příliš závratná.

4