Automobilka Peugeot se přímo vyžívá v návrzích super rychlých automobilů, kdy se však k jejich realizaci vůbec nedostane. Nyní se rozhodlo pro další návrh ultra rychlého vozidla, ve kterému se bude moci projet skoro každý, tedy alespoň ve virtuální podobě.Francouzská automobilka Peugeot patří mezi hlavní hráče na evropském trhu. Její modely však neútočí na zákazníky, kteří vyhledávají adrenalin, vzrušení z jízdy, maximální možnou výbavu a ty nenovější technologie. Modely od Peugeotu jsou určeny spíše lidem hledající šikovný vůz v přijatelné cenové hladině.

pe80_554209e9b2c22

I přesto však tato automobilka patří k častým autorům návrhů hyper moderně vyhlížejících vozů, které by mohly dosahovat netušených výkonů a dech beroucích rychlostí. Absolutní většina však bohužel nikdy nedojde ani ke své koncepční realizaci a zůstane tak jen na papíře uchovaná pro případné kdyby. Jediný koncept, který podobně laděný vůz připomínal a který se nakonec opravdu do výroby dostal je model RCZ, který však stejně zanedlouho ukončí své působení a s jeho nástupcem se prozatím vůbec nepočítá. Druhým modelem, který bychom do této kategorie mohli také zařadil, ale jehož uskutečnění je spíše polovičaté, je elektrický model EX1.

pe82_554209e9e1638

Další chystaný super sport se však od ostatních přeci jen trochu liší. Jeho realizace je již teď v podstatě jasnou věcí. Nedočkáme se ho však v reálu, ale ve virtuální realitě a to prostřednictvím nové závodní hry Vision Gran Turismo, což je hra určena pro konzoly od Sony. Tento velmi agresivně stylizovaný supersport se tak bude moci objevit i ve vašem obýváku a to za cenu značně lišící se od ostatních rychlých vozidel.

pe91_554209ea27997

Za volantem tohoto vozu si budete moci prohléhnout všechny světové okruhy, ale pouze jen jako. Jediné opravdové bude zřejmě model 1:1, se kterým bude Peugeot obrážet světové výstavy.