Francouzská automobilka slaví letos 40 let v nejvyšší motoristické soutěži. V rámci tohoto jubilea se rozhodla postavit skutečně unikátní monopost, který sice netrhá rekordy, ale rozdává radost dětem. Je totiž postavený z Lego kostiček.

Unikátní kousek měří 5,4 metrů a je momentálně k vidění v Paříži ve výstavních prostorách značky s názvem L’Atelier Renault. Jedná se o věrnou kopii letošního monopostu značky. Kompletně cely model však z lega nebude. Některé komponenty jsou skutečné a to sedačka, pneumatiky a volant. Ty poskytl skutečný monopost, který tento rok závodil. Celkem na automobil bylo zapotřebí 600 tisíc kostiček.

Unikátní výtvor měří na délku 5,4 metru a momentálně je k vidění v Paříži, ve výstavních prostorách automobilky, které nesou název L’Atelier Renault. Jedná se o velice věrnou kopii monopostu, který bojoval tuto sezónu o titul. Některé komponenty tohoto vozu jsou skutečné a to pneumatiky, volant a sedačka, které poskytl skutečný monopost F1 z letošního roku.

„Pro mnoho lidí je Formule 1 světem, který znají jen z obrazovek televize,“ uvedl Patrice Baheux, generální ředitel L’Atelier Renault. „My však máme rádi výzvy, proto jsme se rozhodli pro tento projekt. Lego zná každý a společně chceme otevřít dveře do výjimečného světa Formule 1 všem.“

Pokud tedy plánujete během prosince navštívit Paříž, rozhodně prostory Renaultu nevynechávejte a vezměte sem své děti. Na své si tu totiž nepřijdou jen dospěláci, ale především ti nejmenší, pro které je připraven bohatý program, spoustu akcí, mohou si sednout do skutečné formule, nebo do té z Lega.

Renaultu se letos poměrně dařilo, obsadil šesté místo a díky poslednímu závodu se ji povedlo pokořit konkurenci z Torro Rosso a Haasu. V příštím roce se očekává další zlepšení a stáj začne dodávat motory i McLarenu.