Mezi kombíky které spadají do kategorie nižší střední třídy, mezi které patří Octavia Combi a Golf Variant přibyl další, a to vůz Seat Leon s označením ST, což by mělo symbolizovat slova Sports Tourer. Vůz bude oficiálně představen na autosalonu ve Frankfurtu a oficiální spuštění prodeje by se mělo odehrát o něco později, ještě však během podzimních měsíců.

Délka celého vozu je přesně 4,54 metru a jeho design je skutečně velmi zajímavý. Samotná automobilka si neušetřila poznámku, ve které ho označuje jako nejkrásnější kombi ve své třídě. Velmi zajímavý je však vůz i z hlediska své výbavy, ale také motorizace. U tohoto modelu, stejně jako u verze hatchback budou v nabídce motory TDI a TSI. Ty budou samozřejmě k dispozici v mnoha různých výkonech a objemech. Benzinová škála začíná na motorech 1.2 a končí na objemu 2.0 litru. Tím nejvýkonnějším se potom stane motor 1.8 TSI dosahující výkonu celých 132 kW. Nejvýkonnější naftový motor je na tom o trochu hůře. Jedná se o dvoulitr, s označením TDI, který bude schopen dosáhnout výkonu 110 kW. Shodný motor je k dispozici i u konkurentů, tedy v Golfu i Octavii.

Pokud bychom si mněli představit i výbavu, potom tím nejzajímavějším systémem je jistě adaptivní tempomat ACC. Ten nejenom že dokáže udržovat zvolenou rychlost, ale zároveň ji v případě dojíždění jiného vozidla přizpůsobí na stejnou hodnotu. Mezi další asistenty, které mají zlepšovat bezpečnost na silnicích je asistent dálkových světel, nebo asistent pro udržování jízdy v daném jízdním pruhu. Tyto systémy však najdeme i v Octavii. Co však celou řadu lidí naláká právě k tomuto modelu, je možnost konfigurace podvozku na celkem 4 režimy, a to Sport, Comfort, ECO a také Individual, které umožní nastavení dle potřeb samotného řidiče.

Vzhledem k tomu, že vůz ještě nebyl oficiálně představen, nezveřejnila automobilka ani jeho ceny. Ty však lze odvodit z prodávané verze hatchback, která činí v nejlevnějším provedení rovných 300 000 korun českých. Vezmeme-li informace z Velké Británie, kde se bude verze kombi nabízet za přípatek 30 000 korun, můžeme tak snadno odhadnout hranici, na které se bude vůz pohybovat i v našich končinách. Nakolik byl odhad správný, se dozvíme až v září, kdy se slavný autosalon koná.