Estonsko je v současné době svědkem testování novinky od automobilky Škoda Auto, která nese název Karoq. Ten je dvojčetem SUV modelu od společnosti Seat jménem Alteca a zároveň nástupcem modelu Yeti.

Automobilka změnila pojmenování vozu především z důvodu nutnosti sjednotit názvy SUV modelů. Nyní pro ně budou používat názvy s písmeny K a Q.  My vám nyní přinášíme fotografie tohoto nového modelu, který je ovšem stále ještě zahalen v kamufláži.

Automobil se oproti modelu Yeti výrazně zvětší a promění se také jeho vzhled. Právě ten odkazuje na pevnou na úzkou spjatost s modelem Alteca od španělského výrobce Seat. Automobil s Altecou však nesdílí pouze podobné tvary, ale také platformu na které stojí a veškeré nabízené pohonné jednotky. K dispozici bude také volitelný pohon všech čtyř kol, společně se spojkou Haldex 5. Generace, které společně přinášejí režim offroad.

Interiér zaujme především bohatým a rozměry a to jak pro cestující v přední části automobilu, tak také pro cestující sedící vzadu. Automobil narostl do šířky i do výšky a nabízí poměrně komfortní cestování. Svou velikostí Karoq dokonce své španělské dvojče předčí, a to především zavazadlovým prostorem. Ten je možné díky zcela sklopným sedačkám zvětšit opravdu velkoryse. Nnejvětším rozdílem oproti Altece je však přijď automobilu, která je charakteristická svými čtyřmi světlomety a také záď vozu, kde najdeme jinak tvarovaný kufr a odlišnou grafiku diodových svítidel.

Z čeho však máme největší radost je nový digitální přístrojový štít, který byl původně očekává až v nastupujícím modelu Superbu. Ovšem může se s ním pochlubit již Karoq, jehož displej nabízí hned čtyři formy uspořádání, tak aby si opravdu každý vybral. Jedná se o klasické uspořádání s otáčkoměrem a rychloměrem, poté navigační formu, které vévodí okno navigace a pak také Inprofile, který upřednostňuje vlastní zdroj informací, který si řidiče vybere, a po stranách poté ukazuje dodatečné informace. Posledním typem vizualizace je příjemné redukované uspořádání, které se automaticky spouští během noční jízdy.

Tip: Podívejte se na náš magazín novinek a zajímavostí.