Mnoho lidí dává svému automobilu nějaké jméno. Je to proto, protože k němu mají svůj osobní vztah a chtějí si tu svou oktávku nějak odlišit od všech dalších oktávek, které tu jezdí. Ovšem koupit v krámu několik stříbrných písmenek a nalepit je na víko kufru, to není ono. Seat vám nyní dává možnost pojmenovat jeden z jeho modelů oficiální cestou, a pro celou modelovou řadu.

Říkáte si, proč si vůz Seat nepojmenuje sám? Ono to není tak jednoduché. Jmen je v dnešní době patentováno již tolik, a navíc by mělo jméno určitým způsobem vyjadřovat spirit vozu. Do toho ještě připočítejte o snahy sjednocení názvů na základě charakteristických písmen, Škoda má například pro své SUV modely písmeno Q, a problém máte na světě.

Asi tak úplně nebudeme Seatu věřit, že jméno nemůže vůbec vymyslet, ale na druhou stranu proč mu v rámci jeho zajímavé marketingové akce nepomoci že. Jak je známo, Seat dává názvy svým automobilům převážně na základě španělského zeměpisu. Jména regionů a měst, to je jeho recept na dobře znějící jméno. Ovšem nyní se rozhodl, že na to půjde jinak, a místo píchání prstu do atlasu vyzvat své fanoušky.

Ti budou vybírat jméno pro novinku, která by se měla stát zástupcem SUV na rozhraní nižší střední a střední třídy, tedy jakousi konkurencí pro Kodiaq. Tento model by měl doplnit model Alteca a malý crossover Arona, který bude mít brzy premiéru. Jak vidíte, tak pro SUV modely od Seatu je charakteristické písmenko A (malá nápověda pro vás).

Pokud si myslíte, že i vy byste měli pro Seat návrh zajímavého jména, stačí jen na některou ze sociálních sítí napsat hashtag #SEATseekingName a za něj napsat vlastní návrh. Díky tomu tak budete mít šanci, že se váš nápad zapíše do dějin jedné automobilky ze Španělska. To se nepoštěstí každý den co říkáte?