Zatímco čeští zákazníci musí na novinky typu SUV od tuzemské automobilky Škoda ještě nějaký ten pátek počkat, v Číně se nyní dočkají hned dovu modelů určených pro polňačky. Bohužel však budou dostupné jen pro čínský trh.

Ačkoliv by se to nemuselo zdát, evropský trh není pro automobilku Škoda tím, nejvýnosnějším. Vůbec největší trh vlastní tato automobilka v Číně, kde se také dočkají dvou unikátních modelů, které budou navazovat na již dopředu avizovaný model velkého SUV.

Automobilka vstoupila na tento trh v roce 2007 a od té doby se jí zde podařilo prodat více jak 1 500 000 vozů. Ty produkují celkem 4 výrobní linky, které produkují šest modelů s okřídleným šípem na přídi. K nim se brzy přidá i velké sedmimístné SUV, kterého se dočká i evpropský trh a které bude vyráběno i v Kvasinách na Rychnovsku. Tento model by měl být větší než Yeti a to s rozměry 4,7 metru.

Dva zcela nové modely by měly být určeny především pro čínský trh. Ve spolupráci s Šanghaj Volkswagen je nyní domlouvána nová podoba derivátu tohoto SUV, které bude by se mělo nést ve stylu CUV, tedy Crossover Utility Vehicle.

Podle dostupných informací by měl tento nový automobil vycházet z prvního plánovaného SUV. Bude však nést pozměněnou karoserii do stylu kupé. Druhou novinkou by měl být o něco kompaktnější model, který bude menší než Yeti. U obou z těchto vozů se zvažuje zavedení i na evropský trh, ovšem vše je zatím ve fázi projednávání a tak není o ničem rozhodnuto.

Minimálně u nás by to však představovalo velice vítaný krok, zejména vezmeme-li v potaz oblíbenost malých crossoverů a také to, že Roomster se ji nedočká své druhé generace. Minimálně za něj bychom si tuto náhradu zasloužili.‘