Automobilka Škoda má veliké plány do budoucna, ze kterých bude mít radost nejeden řidič, zejména pak ten český. Rozhodla se totiž posunout své vozy, co se týče atraktivnosti o něco výše. Zároveň pro ní však bude prioritní, aby i tyto designové stroje byly co nejvíce praktické a vyhovovaly každému řidiči.

Značka škoda se ve své moderní historii vždy zaměřovala především na vnitřní prostor vozu. Její automobily jsou prostorné, naprosto funkční a velmi příznivé co se týče poměru cena/výbava. Samotný design vozu stál až na druhém místě. Tím samozřejmě nechceme říct, že by se na Škodovky nedalo dívat. Připomeňme si jen ocenění Red Dot pro Rapid Spaceback. Avšak vozů, které by svým designem přímo uhranuly, jsme se od Škodovky nedočkali.

2

Automobilka však nyní prozradila, že by se design vozů měl zlepšit a zatraktivnit. Zároveň by však měly být zachovány tradiční hodnoty užitkovosti vozů. Onou první vlaštovkou, která by měla v tomto inovačním duchu z Mladé Boleslavi vyletět je nová Škoda Fabia a její verze kombi. Tu zatím ještě neznáme, ale podle slov automobilky by se mělo jednat o trefu do černého. Dalším vozem, který by měl oslňovat svým vzhledem, by měl být nový Superb, kterému vytříbený design, alespoň podle našeho názoru, dokonale sedne.

3

Velice nás momentální rozkvět značky těší, a možná že budeme svědky i některých imageových modelů, které přispějí k samotnému designu značky. Velmi často se hovoří o čtyřdveřovém kupé na bázi Octavie. Popřípadě dalších modelech, který více vyhovovaly milovníkům adrenalinu.

4

No toto vše jsou zatím jen spekulace a my si budeme na další vývoj naší tradiční značky Škoda ještě počkat. Zatím se alespoň můžeme těšit z modernějších, ale stejně stále praktických modelů, které budou těšit své majitele.

5