Veleúspěšný pořad Top Gear bude mít své pokračování se všemi třemi aktéry, ovšem s tím rozdílem, že již ne na obrazovkách BBC. Ta však přeci jen ještě jeden díl odvysílá. Bude se jednat o speciál a bude to úplně poslední díl.

Od nového roku bude pořad Top Gear na stanici BBC uvádět Chris Ewans, velký automobilový fanda a závodník. Ten si do každého dílu pozve několik dalších hvězd, které s ním budou vystupovat. Znamená to tedy, že pro slavnou trojici Clarkson, Hammond a May, již místo nebude. I přesto je však budou moci diváci této televizní stanice naposledy spatřit a to díky speciálnímu dílu, který bude jakýmsi zakončením všech sérii.

Tento speciální díl bude doslova nabitý tím nejšílenějším, co za ty roky tito tři moderátoři podnikly. Bude se jednat o jakýsi průřez celým pořadem, díky kterému se dočkáme toho nejlepšího, co bylo od roku 2002 natočeno. Právě v tento rok totiž přešel formát pořadu přeměnou a původně čistě automobilový pořad se přeměnil spíše v zábavnou show, kde si vozy hrají hlavní roly, ale napomáhají především k humoru.

Tento poslední díl nám krom toho nejlepšího představí také nikdy nezveřejněné záběry, zajímavé statistiky a interní fakta. Celý díl bude rozdělen na dvě části. Ty budou doslova nabyty nádhernými záběry přírody a vozů, klasického anglického humoru a především příběhy třech stárnoucích mužů s duší dítěte, kteří se nechtějí vzdát své automobilové vášně.

Scénky budou poskládány abecedně, přičemž každou z nich představí jedna z celebrit, která v pořadu vystoupila. O slovní podkres se postará komik John Bishop. Pokud se vám přeci jen po vtipné trojici už nyní stýská, máme pro vás dobrou zprávu. V podstatě stejný pořad nyní natáčejí pod záštitou společnosti Amazon, takže se máme opět na co těšit.