Konec čekání je tady! Škoda Octavia Scout se na našem trhu objeví v srpnu a její cena bude začínat na 682 900 Kč. Tak tato milá zpráva byla v posledních dnech vypuštěna z mladoboleslavské továrny a nám dělá nesmírnou radost.

Nový Scout bude nabízen ve třech motorových verzích. Tím prvním bude turbodiesel 2.0 TDI o výkonu 110 kW, který spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou. Právě toto motorové osazení začíná na oné sumě 683 000 korun. Turbomotor 1.8 TSI s výkonem 132 kW, a opatřený šestistupňovým, dvouslokovým ústrojím DSG, pořídíte v základu o 12 000 korun dráž.

2

 

Dražší bude i třetí, prozatím poslední, avšak nejvýkonnější, motorová verze a to špičkový nafťák 2.0 TDI, který dává výkon 135 kW v kombinaci se šestistupňovou dvouspojkou DSG. Tato varianta vás v základu přijde na 734 900 Kč. Všechny zmíněné agregáty jsou v průměru silnější a o 20% úspornější, než agregáty vkládané do předchozí generace tohoto vozu.

3

Zároveň také všechny splňují přísnou emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost toto září. Motory jsou také vybaveny systémem start-stop a rekuperací brzdné energie.

4
Podvozek vozu nabídne o 33 milimetrů zvýšenou světlost, oproti standardní Octavii Combi. Standardem budou také 17“ litá kola ve třech odlišných designech, pneumatiky se zvýšeným profilem a packet pro špatné cesty. Pohon všech čtyř kol zajišťuje systém Haldex páté generace a chybět nebude ani elektronický závěr diferenciálu EDS, který pracuje na obou nápravách. Díky tomu všemu je vůz schopen utáhnout až dvoutunový přívěs.

5
Interiér vozu je klasicky navržen přesně pro potřeby Scoutu. Přístrojová deska tak bude nabízena v černé či černohnědé kombinaci. Chybět nebudou ani různé dekorační prahové lišty a volant, společně s řadící pákou, je opatřen charakteristickými emblémy Scoutu.