Vývoj akumulátorů, které přinesou rychlé nabíjení a dlouhý dojezd, to je momentálně právě mnoha společností, které vidí šanci změnit dějiny automobilového průmyslu. Společnost StoreDot hlásí, že našla to, co hledala. Je revoluce skutečně tady?

Elektromobily se tváří jako absolutně jasná budoucnost automobilového provozu, ovšem skutečností se toto stane teprve tehdy, kdy se podaří vyřešit jejich problémy s akumulátory. Ty se dlouho nabíjejí a jejich dojezd není, kdo ví jaký. Akumulátory dále ovlivňují i váhu vozu a také jeho velikost. Vývoj však nejde příliš rychle a proto se prozatím musíme spoléhat na staré dobré konvenční motory, popřípadě na hybridy. Elektromobily jsou tak stále pouze jakousi zajímavostí než všedním dopravním prostředkem.

Občas se však objeví naděje, že je tomuto trápení konec. S jednou takovou nyní přišla i společnost StoreDot, která v Berlíně představila svůj přelomový akumulátor, který disponuje dojezdovou kapacitou 480 kilometrů, ale hlavně je možné jej dobít za pět minut. To je čas naprosto revoluční, který by vyřešil velké množství problémů. V čem tkví kouzlo zázračného akumulátoru jménem FleshBattery?

Technické specifikace samozřejmě výrobce tají, ale prozradil alespoň to, že se baterie skládá ze 40 jednotlivých článků, které obsahu nakloněné roviny a jsou vyrobené z nanomateriálů, které nemají svůj základ v grafitu, ale v organických látkách. A právě grafit je největším problémem při dobíjení, protože zpomaluje tento proces, ale organické materiály nikoliv.

Momentálně je společnost ve fázi, kdy se snaží nalézt partnera pro svůj projekt, a jak to tak vypadá, míří především na Čínské investory. Je tedy otázkou času, kdy se nám akumulátor představí jako něco jedinečného a nového. Je však dost možné, že se opět jedná o planý poplach a my si na revoluci budeme muset stále ještě počkat.

Tip: Podívejte se na náš magazín pro 50 a více.