Všichni to tak nějak tušíme a všichni se na to nesmírně těšíme. Po představení Škody Rapid, třetí generace vozů Octavia a oficiálních zprávách o vypuštění třetí modelové řády Fabie, drama s označením 3 pomalu a jistě vrcholí. Všichni se před závěrečnými titulky a trailerem na čtvrtou sérii, také nemohou dočkat na odhalení Škody Superb třetí generace.

Design Fabie, která si svou premiéru odbude již letos na podzim, již všichni tak nějak tuší. Avšak trojkový Super byl zatím velkou neznámou až doposud! Objevila se totiž první skica vozu, která nám napovídá, že by si měl brát hodně prvků od konceptu vozu Vision C. Avšak vše je zatím neurčité. Se skicou přišel jako první čínský server, od kterého si tuto skicu převzali všichni ostatní. Berte jí tedy jako jakýsi náhled na jednu z možností.
Nicméně, pokud by se skica potvrdila, mohli by jsme se těšit na Superb s opravdu mohutnou přední maskou chladiče a hranatými předními světlomety, které jsou se zadními spojeny linkou, která se táhne přes celý bok automobilu. Právě tyto prvky vycházejí z již zmiňovaného konceptu Vision C. Nový Superb by měl být podle informací dostupný ve dvou verzích karoserie. Tou první bude liftback, který bude bez systému Twindoor a který také přijde o šestiválec a bude dodáván pouze s čtyřválci. Druhá verze by mělo být klasické kombi se vším všudy. Zajímavostí je, že nabídku motorů by měl doplnit i plug-in hybrid.
Super by měl být postaven na platformě MQB a některé prvky by měly být shodné s Volkswagenem Pasat B8, který by se měl představit na pařížském autosalonu tento podzim. Další novinkou pro tento vůz budou také adaptivní tlumiče, které mladoboleslavská automobilka použije na svém vozu vůbec poprvé. Podle našeho názoru bude nový Superb zkrátka parádní.