Škoda auto dbá na vzdělávání svých zaměstnanců od prvního možného okamžiku. I to je důvod, proč již několik let poskytuje vzdělávání jak na střední, tak také vysoké úrovni. Studenti zde mají možnost vyzkoušet si mnoho zajímavých věcí, jako například vytvořit svůj zcela vlastní a osobitý prototyp vozů.

Nápad vytvořit buginu není ničím novým. Již v sedmdesátých letech vytvořila Škoda několik prototypů vozítka, které pojmenovala Buggy 736. Jednalo se o vozítko pro zábavu na pláž, takže v tuzemských podmínkách příliš příznivců nenašla. Nyní se však tento nápad vrátil a to díky studentům středního odborného učiliště mladoboleslavské automobilky. Výsledkem tohoto nápadu je velmi zajímavá Škoda Element.

Nejedná se o automobil určený pro sériovou výrobu, ale o projekt, který vytvořili učni v rámci svého studia. Od roku 2014 vznikly již 4 takového projekty, které jsou naprostými unikáty. Díky nim se učni učí jak pracovat v týmu, jak plánovat svou práci a jak co nejlépe naložit s omezeným rozpočtem. Jejich úkol je jediný, a to vytvořit něco skutečně originálního dle své libosti.

Na tomto prototypu pracovalo celkem 22 studentů, kteří mohli libovolně volit jaký projekt pod jejich rukama vznikne. Nakonec se rozhodli pro plážovou buginu, která bude poháněná elektrickým pohonem. Výtvor stojí na základu Škoda Citigo, která byla zbavená dveří a střechy. Navíc jí byla přidán elektrická pohonná jednotka, která byla převzata z modelu Volkswagen Up!, díky čemuž nebylo příliš technicky náročné motor do vozu dostat. Ten poskytuje automobilu výkon 60 kW.

Celková práce na voze zabrala 1 500 hodin a pracováno na projektu bylo od podzimu minulého roku. Původní fáze se točila především kolem skic a návrhů toho, jak by měl vůz vypadat. Poté přišly na řadu mechanické nástroje a tvrdá práce. Změněn byl interiér, zavazadlový prostor a mnoho dalších maličkostí. Výsledek však stojí za to!