Automobilka Škoda představila modernizovanou verzi oblíbeného modelu Superb. Ta má především novou čelní masku a také zadní diodová světla, jejichž absence byla u původního modelu terčem kritiky. Změnu zaznamenala i motorizace a tak lze vybírat z mnohem úspornějších motorů. Na výběr jich je celkem 7, a to čtyři zážehové a tři vznětové. Jejich spotřeba by měla být podle posledních zpráv snížena až o celých 19%., což je pro řidiče kteří mají těžší nohu rozhodně výborná zpráva.

Základní verze v provedení liftback začíná na částce 539 900 Kč a její součástí je benzinový motor 1,4 TSI o výkonu 92 kW. Pokud byste zatoužili po verzi kombi, tak je nutné si připlatit dalších 30 000 korun navíc.

Zvolíte-li základní výbavu s označením Active, můžete se těšit ze šestnáctipalcových hliníkových kol, o vaši bezpečnost se postará celkem 7 airbagů a součástí vozu jsou i přední mlhovky, zmiňovaná zadní diodová světla, a také volant, hlava řadící páky a madlo ruční brzdy v koženém provedení. Mimo to je součástí výbavy i dvouzónová klimatizace, elektrické stahování oken a také vyhřívání zpětných zrcátek, což je zvláště v zimním období velmi užitečná funkce. Naprostou samozřejmostí je i tempomat a užitečné parkovací senzory, které výrazným způsobem usnadní parkování, i v těch případech, pokud nepatříte mezi extra zkušené řidiče.

Superb je však možné pořídit i v rozšířené výbavě, kterou automobilka označuje jako balíček Active Plus. Za ten je však nutné si připlatit dalších 15 000 Kč. V něm nalezneme například bi-xenonové světlomety, dešťový senzor nebo mlhovky s funkcí přisvětlování do zatáček. Takto bychom mohli pokračovat přes jednotlivé verze s označeními Ambition, Ambition Plus, Elegance, Elegence Plus až k vrcholnému modelu, které nesen opět označení Laurin & Klement.

Tento model je samozřejmě vrcholovým stupněm dodatečné výbavy a obsahuje skutečně vše, na co si jenom vzpomenete. Designéři samozřejmě neopomněli doplnit tuto verzi například speciálními koberečky, nebo ozdobnými prahovými lištami. Nejnižší cena této verze je 839 900 Kč a její součástí je motor 2.0 TDI s výkonem 103 kW. Zvolíte-li tu nejvýkonnější motorizaci, tedy naftový motor 2.0 TDI 4×4 s výkonem 125 kW, připravte si částku 1 019 900 korun. Můžete si však být jisti, že za ni dostanete špičkovou výbavu a samozřejmě kvalitu, kterou jsou vozy značky Škoda skutečně vyhlášené.