Škoda, to již nejsou jen evropské vozy. Automobilka převzala mimo jiné i odpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii s cílem dlouhodobého posílení pozic značky koncernu na zdejším trhu. Zároveň také převzala platformu, na které budou stát zcela nové vozy.

Škodovka po indicku

První automobil určený pro indický trh by se měl představit v roce 2020. Bude se jednat o první automobil, který zde bude také vyvíjen a i vyráběn. Všechny tamní modely budou postaveny na platformě MQB, kterou lze použít coby modulární stavebnici pro vozy s motorem uloženým napříč. Platforma již nyní splňuje veškeré požadavky, které vyjdou v Indii v platnost s rokem 2020.

První automobil

„Jsme pevně přesvědčeni o tom, že jsme společně se značkou Volkswagen po roce a půl roku intenzivní práce nalezli vhodný postup, abychom na indický trh uvedli ty správné vozy ve správný čas. První model na nové platformě MQB-A0-IN představíme již v roce 2020. Jsem přesvědčen o tom, že náš projekt India 2.0 bude úspěšný,“ řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Indie Škodě vyhovuje

Platforma MQB má podle automobilky velkou výhodu v tom, že díky standardizaci dílů, jejich rozměrů a také výrobních procesů jsou snižovány jako náklady na výrobu, tak i její potřebný čas. Navíc MQB dokáže zvýšit flexibilitu při vývoji nových vozů.

V roce 2017 se prodeje v Indii zvýšili více než o 30% na 17 tisíc vozů. Na indickém subkontinentu je Škoda aktivní od roku 2001 a dnes zde nabízí čtyři modelové řady a to Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq.