Japonské Mitsubishi by chtělo ve velmi krátké době nabídnout další SUV. Chce tam reagovat na enormní zájem o vozy v tomto segmentu.

SUV není nikdy dost

Mít SUV je dne povinností pro každou automobilku, ovšem mít hned několik SUV ve flotile, to je sázka na jistotu. Příkladem je Mitsubishi, které má ve své nabídce hned několik SUV, mezi kterými je ASX, Outlander, Pajero a nejnověji také Eclipse Cross, to má ovšem s legendárním závoďákem společné jen jméno.

Ovšem ani takto široká paleta nabízených modelů SUV neznamená konečnou. Automobilka podle posledních průzkumů zvažuje další projekt s SUV charakterem. „Nové SUV je jednou z možností, které zkoumáme,“ přiznal Tsuneshiro Kunimoto, viceprezident a generální ředitel designu Mitsubishi. „Segment stále roste. Nejen v Číně, ale i v Evropě, takže by to jistě bylo dobré rozhodnutí.“

Aliance pomůže

MItsubishi by s novým projektem mohli výrazně pomoci alianční automobilky Nissan a Renault. Veškeré podrobnosti o dalších plánech však automobilka drží pod pokličkou, a zle tak jen velmi těžko předpokládat co přijde. Nejspíše se však nebude jednat o off-road.

Ať už automobilka chystá cokoliv, prostor pro růst určitě vidí. „Mitsubishi je důmyslná značka. Podívejte se například na úspěchy Pajera na Dakaru. Díky nové alianci máme možnosti, jak rychle a efektivně růst,“ dodává Kunimoto.

Kunimoto navíc prozradil, že vývoj vozu se momentálně rozbíhá a krom automobilu s klasickými konvenčními pohonnými jednotkami, přinese také verzi plug-in hybrid.