Lynk & Co je název čínské automobilky, která má zájem stát se další značkou na Evropském trhu, k čemuž chce využít i Volvo, se kterým má stejného majitele.

Novinka pro Evropu

Lynk & Co se prezentuje jako automobilka, která se zaměřuje především na mladé řidiček, kteří ke svému životu potřebují všemožné vychytávky a konektivitu. Cvé vozy chce značka na starém kontinentu nejen prodával, ale rovnou i vyrábět.

Pro tento účel se společnost rozhodla rozšířit spolupráci s Volvem, se kterým má stejného majitele automobilku Geely. Má zájem o využívání výrobní továrny Volva v belgickém Ghentu, kde Volvo momentálně vyrábí model XC40, se kterým novinka od Lynk & Co bude sdílet stejné základy.

„Naše vozy sdílejí s Volvem inovativní platformu CMA, a tak dává smysl že výrobu v Evropě zahájíme se značkou, která je z globálního pohledu uznávána pro bezpečnost, kvalitu a design,“ říká senior vice prezident Lynk & Co Alain Visser. Volvu to zase pomůže lépe využít belgický závod, čímž sníží náklady.

Vše se točí kolem Belgie

Výroba by měla dostartovat v roce 2019 a do roku 2021 by se měly vozy dostat na evropský trh. Dočkáme se crossoveru, jménem Lynk & Co 01, který byl testován i na českých silnicích. Do budoucna by chtěla automobilka expandovat i do Ameriky, což takové Volvo například v plánu vůbec nemá.

Lynk & Co má navíc velice smělé plány. Těmi je navýšení prodejů na jeden milion kusí ročně a to již v roce 2021, což je stejné množství jako má momentálně Volvo. Prodeje budou rozděleny tak, že 500 tisíc vozů bude v Číně a zbytek se rozdělí mezi USA a Evropu. Značka ví, že je o její modely zájem, o čemž svědčí 6000 prodaných kusů během dvou minut v loňském roce.