Automobilka Bentley si zvolila svého nové ho šéfdesignéra, který okamžitě začal pracovat na novém projektu čtyřdveřového kupé, o kterém se nejen mezi fanoušky značky, ale i v samotné automobilce šušká již delší dobu.
Bentley má v následujících letech v plánu dále rozšiřovat svou produkci o nové modely a zvýšit i svou výrobu již zaběhlých kusů. Tomu všemu by mělo přispět především zahájení prodeje nového modelu, od kterého si Bentley slibuje velmi mnoho. Tímto modelem by mělo být SUV Bentley Bentayga.

be40_557164d2c0bd9

Jedním z možných modelů, které se díky těmto záměrům expanze opravdu na svět podívají, by mohlo být i nové čtyřdveřové kupé, o které by mohl být taktéž velký zájem. Jak by takovéto kupátko mohlo vypadat, naznačil designér Theophilus Chin, který ve svém návrhu navazuje na design letošního konceptu EXP 10 Speed 6.

EXP+10+Speed+6+-+Front+Three+Quarter+1398+x+6991

Vzhled vozu se inspiroval především vozem ukázaným na autosalónu v Ženevě, kde zaujala výrazná maska chladiče, kterou zdobily čtyři světlomety ověnčené páskami pro denní svícení. Samotná automobilka přiznala, že koncept EXP 10 Speed 6 skutečně naznačuje, jak budou v budoucnu vozy vyjíždějící z bran této britské automobilky vypadat. Je tedy i dost pravděpodobné, že právě čtyřdveřové kupé, by mohlo nést některé z charakteristických rysů konceptu.

Bentley-EXP-10-Speed-6-concept-Side-Profile

Momentálně automobilka zjišťuje reakce zákazníků a široké veřejnosti, právě na koncept EXP 10 Speed 6, aby pro ně mohla začít tvořit vozy, které se jim budou opravdu líbit. A jak to tak vypadá, koncept se opravdu líbí. A odborná veřejnost jej dokonce nyní na přehlídce konceptů v Itálii ověnčila cennou za nejhezčí koncept tohoto roku.

bentley-exp-10-speed-6-concept-1104084-TwoByOne

Bentley by rádo do roku 2020 prodávalo 20 000 vozů ročně, k čemuž by měla přispět stále se rozšiřující modelová řada, která přinese sportovně laděný sedan, čistokrevný sporťák, velké kupé s plnohodnotnými sedadly, nebo dokonce menší SUV, než je již zmiňovaná Bentayga.